Absolut, sürdürülebilir ambalajın sınırlarını aşarak kağıt şişelerini piyasaya sürüyor

Absolut Vodka, tamamen biyolojik tabanlı şişe yaratma yolculuğunun parçası olarak Birleşik Krallık'ta tek kalıplı kağıt bazlı şişeleri piyasaya sürdü.

Absolut, İngiltere'deki bir süpermarket zinciri olan Tesco'da ticari olarak satılan ilk tek kalıplı kağıt tabanlı şişeleri sunarak, tamamen biyolojik tabanlı bir şişe oluşturma yolculuğunda küresel bir içki markası olarak bir ilke imza atıyor.

Absolut Vodka, üç aylık bir süre boyunca Tesco'da satılan tek kalıplı kağıt şişesiyle bir test başlatıyor. Bu test, sürdürülebilir ambalaj konusunda içki ve ambalaj endüstrilerinin sınırlarını zorlamak amacıyla PabocoThe Coca-Cola Company, Carlsberg, P&G ve L'Oréal gibi global markaların oluşturduğu bir toplulukla yapılan geniş çaplı bir işbirliğinin bir parçası olarak biliniyor.

Kağıt şişelerin ticari olarak mağazalarda satılması, dünya çapında bir içki şirketi tarafından ilk olup, daha önce Absolut tarafından İngiltere ve İsveç'teki festivallerde yapılan denemelerin bir devamı niteliğinde. Aynı zamanda, Ambalajının karbon ayak izini azaltma hedefine ulaşmak için Absolut'un 2030 yılında karbon nötr bir ürün olma hedefine önemli bir kilometre taşı.

Bu deneme aynı zamanda tamamen biyolojik tabanlı şişelere doğru Absolut'un yenilik yolculuğunda bir sonraki adımları belirlemeyi hedefliyor. Kağıt şişeler, markanın karakteristik cam şişesini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Biyolojik tabanlı şişeler, tüketicilerin özellikle festivaller gibi ev dışı etkinliklerde kullanımına sunulacak.

Absolut'in Geleceğe Yönelik Ambalaj Direktörü Elin Furelid, "Bu, tamamen biyolojik tabanlı bir şişeye doğru olan vizyonumuza bir adım daha yaklaşmaktır. Biz, tüketicilerin ve ortakların sürdürülebilir bir geleceğe doğru yolculuğumuza katılmalarını istiyoruz. Birlikte, insanların istediği ve dünyanın ihtiyaç duyduğu ambalaj çözümlerini geliştirebiliriz" açıklamasında bulundu.

Absolut Vodka'nın Global VP'si Charl Bassil ise "Absolut Vodka, tüketicilerin istediği ve gezegenimizin ihtiyaç duyduğu ambalaj çözümlerini geliştirmeye yönelik bir sürdürülebilir geleceğe bağlılığına sahiptir. Bu çığır açan deneme, Absolut'u bu hedefe bir adım daha yaklaştırmaktadır" şeklinde konuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir