ABD'de Siri İle İPhone'dan Corona Virüs Taraması Yapılabiliyor

ABD'de yaşayan insanların birçoğu, erişilemeyen, Corona virüsü testlerini elde etmek için uğraşıyorlar. Apple da bu sorunu çözmek için sanal asistanı Siri'de COVID-19 taramasını başlattı.

Siri, yeni corona virüs hakkında sorular soracak, böylece insanlar COVID-19 endişelerini giderebilecek, eğer belirtiler varsa da kısa sürede fark etmiş olacaklar.

Taramaya başlamak için ses asistanı Siri'ye “Corona virüsüm var mı?” diye sorun. Siri, ABD Halk Sağlığı Servisi tarafından sağlanan verilerden alınan, olası semptomlar hakkında bir dizi soruya başlayacaktır. Semptomlar, ateş, kuru öksürük veya solunum problemleri gibi corona virüs belirtilerini içeriyor.

Siri'nin diğer sorguları arasında yakın zamanda bir COVID-19 hastasıyla temas halinde olup olmadığınız sorusu da mevcut.

Özellikle 65 yaş üzeri ve acil tıbbi desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için Siri, hastaneye gitmek konusunda teşvik edici olacaktır.

Apple, Siri'yi corona virüsle savaşmak için güncellemenin yanı sıra Apple TV + 'da yeni bir Oprah Talks COVID-19 gösterimi başlattı. Ayrıca CEO Tim Cook, şirketin ABD ve Avrupa'daki sağlık profesyonellerine “milyonlarca maske” bağışlayacağını da duyurdu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir