7-Eleven’dan Mutluluk Seviyesini Artıran Akıllı Noel Kazağı

İsveç’te 7-Eleven, Noel ruhunu canlandırmak için özel bir kazak dizayn etti. Kazak, toplumun genel modunu ölçmek için hava durumu, trafik ve sosyal medya verileri topluyor ve ihtiyaç olduğunda çalışıyor. Nasıl mı?

Bir anlamda toplumdaki mutluluk seviyesini ölçen kazak, özel bir teknolojiye sahip. Mutluluk dağıtan bu kazak 7-Eleven çalışanları tarafından giyiliyor. Tek amacı ise yüzleri biraz olsun güldürebilmek. Gerçek zamanlı verilerden faydalan kazak, mutsuzluk arttığında ışıldayıp, İsveç’te severek tüketilen safranlı çörek fiyatlarını indiriyor. Gelin bu kazak nasılmış biraz yakından inceleyelim.

https://vimeo.com/378804388

Noel dönemi ayrı bir telaştır. Her aile bireysel iş yükünün yanı sıra, görev listesine Noel hazırlıkları için yapılacakları ekler. Zaman zaman bunaltıcı olabilen bu yoğunluğun farkına varan 7-Eleven, projesinde safranlı çöreği merkezine alıyor. Neden derseniz, bizim daha çok pilavda kullandığımız safranın hiç küçümsenmeyecek bir mod yükseltici etkisi var. Ayrıca, İsveçlilerin Noel döneminde bol bol safranlı çörek yemek geleneklerinden biri. Ne diyelim? Teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak dizayn edilen gerçek verilerden yararlanarak sinyal veren kazak dileriz bu Noel İsveçlilerin yüzünü güldürür.

Kaynak: ADWEEK

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir