3. Blog Yazarları Çalıştayı, Kadir Has Üniversitesi'nde Gerçekleşecek

3. Blog Yazarları Çalıştayı, Kadir Has Üniversitesi (KHAS) Yeni Medya Bölümü ev sahipliğinde 17 Kasım 2017 tarihinde KHAS Cibali Yerleşkesinde düzenlenecek. Çalıştayın üçüncü yılında, son yıllarda çokça artan "blogların sosyal ağlar karşısında kan kaybettiği, popülaritesini yitirdiği, ziyaret ve yorum sayılarının düştüğü" yönündeki görüş ve eleştiriler masaya yatırılacak. Çalıştayın ardından sonuç bildirgesi yayımlanacak.

Çalıştay ilk olarak Aralık 2015’te İstanbul Üniversitesi, Aralık 2016’da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde gerçekleştirildi. 3. Blog Yazarları Çalıştayı, bu yıl 28 blog yazarının konuşmacı olarak katılımıyla yapılıyor. Öğleden önce ve öğleden sonra iki ayrı program ve ikisi eş zamanlı üç oturumdan oluşan çalıştay 17 Kasım Cuma günü saat 09.30’da Galata Salonunda KHAS Yeni Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çiğdem Bozdağ’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Çalıştayın öğleden sonraki programı da Sinema A Salonunda KHAS Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’ın açılış konuşmasıyla devam edecek.

Atıf Ünaldı’nın başkanlığını yapacağı “Blog yazımında başarının parametreleri” gündemli oturum 10.00 - 12.00 saatleri arasında Sinema A Salonunda gerçekleştirilecek. Oturumun katılımcıları:

Burkay ADALIĞ - meleklerinpayi.com

Fırat DEMİREL - firatdemirel.com

Hamza ŞAMLIOĞLU - teakolik.com

Haydar ÖZKÖMÜRCÜ - hozkomurcu.com

Işıl YILMAZ SÜMER - isilyilmaz.com

Osman KURT - cokgezenadam.com

Funda Güleç Yalçın’ın başkanlığını yapacağı “Kadınlar blogluyor ama nasıl?” gündemli oturum 10.00 - 12.00 saatleri arasında Galata Salonunda gerçekleştirilecek. Oturumun katılımcıları:

Aslı ALTINOK ERDAL - kadikoyanneleri.com

Ece KUMKALE - hassasanne.com

Güneş ULUS - gunesanne.com

İpek SÜER - teknolojikanneler.com

Nilay TULUM - mutfaksirlari.com

Sevil MERT - cokokuyancokgezen.com

Yeşim MUTLU - yesimmutlu.com

Evren Soyuçok’un başkanlığını yapacağı “Gelecek Blogda” gündemli oturum 13.00 - 16.00 saatleri arasında Sinema A Salonunda gerçekleştirilecek.

Sema EREN - mutlueller.com

Sezer İLTEKİN - kelimelerbenim.com

Aytül ÖRCÜN - aynahikayesi.blogspot.com.tr

Berfin DAĞ - berfindag.com

Doğukan YILMAZ - aklimca.com

Eda DEMİR - daedmier.blogspot.com.tr

Görkem CAN - gorkemcan.com

Mertcan ERMİŞ - dijitalkarga.com

Oğuz GÜLAY - kitaplaryolda.com

Oktay YENİTÜRK - oktayy.net

Ömer KILIÇASLAN - blog.adgager.com

Zeynep ERDOĞAN -​​plazadandunyaya.com

Blog​​ Yazarları​​ Çalıştayı​​ Nedir?

Blog Yazarları Çalıştayı, her biri farklı meslek grubu ve sektörden blog yazarlarının, blogların sorunlarını konuşmak ve bunlara çözüm önerileri getirmek için bir araya geldiği, amatör ruhla gerçekleştirilmeye çalışılan bağımsız bir etkinliktir. Çalıştay, 2015 yılından bu yana her yıl farklı bir akademik çatı altında düzenli olarak devam ettirilmektedir.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir