2019'un En İyi Alkol Markaları Budweiser ve Corona Oldu

Geçtiğimiz haftalarda Interbrand'in açıkladığı “En İyi Küresel Markalar” raporunu sizlerle paylaşmıştık. Rapora göre 32. Sıradaki yeriyle Budweiser en iyi bira markası olurken, 79. Sıradaki Corona da en iyi ikinci bira markası oldu.

Interbrand'in açıkladığı rapora göre 32. Sırayı alan AB InBev bünyesindeki bira markası Budweiser'ın marka değeri, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın küresel sponsorluk kampanyasındaki büyük başarısının ardından %6 artmış ve Brand Finance'ın son yayınlanan raporuna göre dünyanın en değerli bira markası seçilmişti. Interbrand'ın raporundaki sıralamaya göre de Budweiser en değerli bira markası olma sıfatını hala koruyor.

AB InBev bünyesindeki bir başka marka olan Corona ise Interbrand raporunda 79. Sıraya yerleşerek en iyi ilk 100 marka arasındaki yerini alıyor.

Amerikan tarzı bira üreten Budweiser, 1876'da şirket kurucusu Adolphus Busch'ın Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk gerçek ulusal bira markasını oluşturmak için yola çıktığını ve evrensel olarak popüler bölgesel lezzetler ürettiklerini belirtti.

Budweiser'ın yıllar içerisindeki büyüme grafiği ise aşağıdaki gibi;

Meksika'da en çok satan ve dünya genelinde 120'den fazla ülkede satılan Corona Extra'nın büyüme grafiği ise;

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir