2018'in En Sevilen İçerikleri

2018 yılı boyunca Pazarlamasyon olarak sizlere iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla, hem Türkiye’den hem de dünyadan pazarlama, reklam, teknoloji, inovasyon gibi alanlarda yaşanan önemli gelişmeleri sıcağı sıcağına aktarmaya çalıştık. Şimdi ise sizler için 2018 yılında en sevilen, en çok dikkat çeken içeriklerimizi derledik. 2018'de neler olduğunu hatırlamak isterseniz böyle buyrun. Keyifli okumalar. 

1-Ucuz Bir Ayakkabı Firmasından Fenomenleri Tuzağa Düşüren Sosyal Deney

“Eğer satamıyorsanız sorun üründe değil sizdedir.” Sözü pazarlamanın ve pazarlayanın önemini çok güzel özetler. Bir ürünün nasıl olduğu değil, onu nasıl sattığınız önemlidir. Payless isimli ayakkabı firmasının yaptığı pazarlama kurnazlığı ile pazarlama derslerinde okutulacak bir sosyal deneye imza atmıştı.

Haberimizin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

2-Şampuan Reklamlarındaki Muhteşem Saçların “Hilesini” Bir Saç Bakım Markası Ortaya Çıkarırsa!

Televizyona bakarken aniden karşımıza şampuan reklamı çıkar ve mankenin saçlarına büyüleniriz. Neden bizimde saçımız böyle değil diye duraksarız ve bizlerde bu markayı deneriz. Fakat sonuç istediğimiz gibi çıkmayabilir. Suave ismindeki saç bakım ürünleri markasının “Hair You Can Believe” isimli kampanyasında kadınlara imkansızı vadetmeyen bir bakış açısı kullanılarak gerçekten o bakım ürünü ya da şampuanın neler yapabileceği anlatıldı.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

3- Son Bir Yılda Konkordato İlan Eden Şirketler

2018 yılında ülkemizde birçok şirket konkordato ilan etmişti hatırlarsanız. Bizde sizler için son bir yılda konkordato ilan eden şirketleri derlemiştik.

Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

4-Dünyanın En Ünlü Sigara Şirketi Neden Sigarayı Bıraktırmaya Çalışıyor?

Zararlı olduğu kadar da birçok hastalığı peşinde getiren sigara, Marlboro gibi ünlü sigara markalarının sahibi tütün şirketi Philip Morris, tüketicilere sigarayı bırakmaya çağıran bir kampanyaya İngiltere'de ilk kez sigara satma taahhüdünü dile getirmişti. 2018 yılı için "sigara bırakma" kararını açıklamıştı.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

5-Migros’tan Dolmuş Parasına Sponsor Olmasını İsteyen Twitter Kullanıcısı

Bildiğiniz üzere Twitter artık hepimizin birbirine kolayca ulaşabileceği sosyal medya mecrası olarak biliniyor. Bunu fırsata çeviren, Evrim Maymunoğlu adlı Twitter kullanıcısı, Migros Türkiye'nin resmi Twitter hesabını mention'layarak her gün dolmuştan bir Migros şubesinin önünde indiğini ve Migros'un dolmuş ücrerini sponsor olması halinde, her gün dolmuştan inerken, "Türkiye'nin en iyi süpermarketi Migros'ta inecek var!" şeklinde bağıracağını belirttiği bir tweet atmıştı. Migros'ta cevabını geçiktirmeyerek Evrim Maymunoğluna yanıtını vermişti.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

6-Ikea’da Neden Hiç Pencere Yok?

Hiçbir şey almayacak olsak bile hayal kurmaya, minyatür evlere “adamlar neler yapıyor” demek için bakmaya gittiğimiz Ikea’nın mağazalarında neden hiç pencere olmadığından sizlere daha önce bahsetmiştik.

Habere buradan ulaşabilirsiniz.

7-Huawei, Apple Kuyruğunda Bekleyen Vatandaşlara Powerbank Dağıttı

 Huawei, iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin tanıtıldığı lansmanın hemen ardından attığı bu tweette, "Bize yılın gerçek kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. 16.10.2018’de Londra’da görüşmek üzere’ ile Apple’a göndermede bulunmuştu. Apple’a sataşan Çinli şirket, şimdi de cihazların batarya kapasitesi ile alay etti. Singapur’daki Apple Store önüne giden birkaç Huawei görevlisi, yeni iPhone’lara sahip olmak için kuyrukta bekleyen Apple hayranlarına Huawei markalı powerbank’ler dağıtmıştı.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

8-Bir Marka Neden En İyi Ürününü Öldürmeye Çalışır?

Coca-Cola, Zero’nun satışlarının ilk çıkardığı ürünü olan normal Coca-Cola’ya oranla yüksek oranda artmasından dolayı bir çeşit paniğe kapılmıştı fakat Coca-Cola Zero’nun albenisini azaltmak için bazı çalışmalar yapmaya başlamıştı. Oysa biz bugüne kadar hep Zero’nun tadının normal koladan hiçbir farkı olmadığını gösteren reklamlar izlemiş, testlere tabi tutulmuştuk.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir