2015'in En Taze Sevgililer Günü Viralleri

Gelmesin dedik, direndik; ancak bir Sevgililer Günü dönemine daha merhaba dedik!Haliyle birçok marka da viral reklamlarla tüketicilerin gönlünü kazanma yarışına girdi. Zaten bir dijital pazarlamacı olarak malum güne ilişkin anlam ve ifade belirten en önemli ayrıntı da bu keyifli viraller oluyor benim açımdan.

Bu aşamada özellikle Arçelik ve Eti - Benim O'nun hazırlamış olduğu videolara bayılmış durumdayım. Hala izlemediyseniz ya da tekrar göz atayım derseniz videolara yazının sonunda ulaşabilirsiniz; ama öncesinde naçizane yorumlarımı da eklemek isterim.

Kısa ve öz bir iş çıkaran Arçelik, günümüz ilişkilerini "O, ben yatıyorum dedikten sonra Whatsapp'ta online olan adamlardan değil!" diyerek pek de güzel yorumlamış. Zaten Arçelik, son yıllarda Çelik ve Çeliknaz'ın aşk hikayesiyle, beyaz eşya grubunun da ne denli romantik bir vurgu elde edebileceğini tüketicilere kanıtlamıştı. Duruma gerçekçi bir yaklaşımla bakınca sevgililer günü hediyesi olarak çamaşır makinası alan bir adama ne tepki verilir bilemem; ama markanın da dediği gibi #ciddidüşünüyorum imajı veren bir sevgiliye ve kampanyanın yaratıcılarından C-Section ekibine şapka çıkarılmalıdır.

Aynı şekilde Eti, Benim O markası için de uzunca bir süredir yayına aldığı çift ile viraline yön vermeyi tercih etmiş, pek de iyi yapmış. Video maksimum 1,5 dakika ile sınırlandırılsa çok daha ilgi uyandırabilir miydi? Belki! Ancak bu haliyle de, hem Engin Günaydın'ın sesi; hem de Rafineri ekibinin gözünden malum günde, İstanbul şartlarında başa gelebilecek her ayrıntıyı, keyifli bir üslupta aktarmasıyla güzel bir tebriği hak ettiği düşüncesindeyim.

Sizlerin de eklemek istediği, "bir de şu video izlenmeli" dediğiniz paylaşımları bizimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden klişelerden uzak, keyifli bir Sevgililer Günü geçirmeniz dileğiyle...

https://www.youtube.com/watch?v=Pl2vkskI2QA

https://www.youtube.com/watch?v=wyQr_guC56U

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir