100 yaşına kadar çalışmanın sırrı ne? 100 yaşında çalışmaya devam eden Jayne Burns'un hikayesi

100 yaşında haftada 4 gün çalışmaya devam eden Jayne Burns, uzun kariyerinin sırrını paylaştı.

Yaşamın sırlarını keşfetmek ve uzun, mutlu bir ömür sürmek hepimizin ortak arzusu. ABD'li Jayne Burns'un anlattıkları ise bu konuda bizlere ilham veriyor. 100 yaşına adım atan, hala hayatın içinde aktif bir şekilde yer alan ve haftada 4 gün çalışmaya devam eden Burns, zamanın akışına meydan okuyarak yaşamın anahtarını bulmuş gibi görünüyor. Burns, kariyerinin uzunluğunu ve başarısını yaptığı işten zevk alması ve nazik iş arkadaşlarına bağlıyor.

"Beni kabul ettikleri sürece çalışacağım"

Yakın zaman önce CNBC'ye konuşan Jayne Burns, Ohio eyaletindeki Joann Fabric and Crafts adlı kumaş firmasında 26 yıldır çalıştığını belirtiyor. Tam bugün 101 yaşına ayak basacak Burns, bu yaşta bile mutlu bir şekilde çalışmanın sırrını şöyle açıklıyor: "Yaptığım işten zevk alıyorum, bu yüzden yapmaya devam etmek istiyorum. Elimden geldiğince ya da beni kabul ettikleri sürece çalışacağım"

jayne-2

1997'de eşi Dick'i kaybetmesinin ardından, kumaş firmasında çalışmaya başladığını söyleyen Burns,  iş temposunun yas sürecini daha rahat geçirmesini sağladığını belirtiyor. Burns, yaşadığı acının çözümünü, sevdiği işi yapmakta buluyor. Kumaş firmasından önce uzun süre kütüphanelerde çalıştığını belirten Burns, hayatının birçok döneminde emekliliğe ayrılma fikrine kapılsa da, kendini hep çalışırken bulduğunu ifade ediyor. Çalışmayı bir alışkanlık haline getiren ABD'li kadın,  "Arkadaş canlısı ve nazik kişileri bulmak önemlidir. Birlikte çalıştığım herkesle konuşmaktan ve çok nazik müşterilerle tanışmaktan keyif alıyorum" diyor.

jayne-1

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir