10. Baykuş Ödülleri sahipleri ile buluştu

Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından gerçekleştirilen Baykuş Ödülleri Töreni'nde ödüller, 10. kez sahipleriyle buluştu.

Türkiye Araştırmacılar Derneği, Baykuş Ödülleri Töreni’ni bu yıl 10. kez gerçekleştirdi. Kurumsal destekçileri arasında Anadolu Efes ve Petrol Ofisi’nin yer aldığı, pazarlama ve kamuoyu araştırmalarının iş sonuçlarına etkisini göstermek ve araştırma şirketleriyle araştırma verenler ve veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri geliştirerek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen tören, bu yıl 13 Eylül’de Hilton Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

2013 yılından beri devam eden ve sunuculuğunu bu yıl da Geveze’nin yaptığı etkinlik araştırma ve araştırma veren, reklam ve reklamveren, medya, pazarlama, akademi ve iletişim dünyasından çok değerli isimleri bir araya getirdi.

Bu yıl 10. su gerçekleştirilen Baykuş Ödülleri Töreni’ne katılanları selamlayarak açılış konuşmasına başlayan TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken; “Athena, Yunan Mitolojisinde aklın ve bilgeliğin tanrıçası olarak kabul edilir. Athena’nın sembollerinden biri, hep yanında taşıdığı baykuştu. Baykuş, yüzyıllardır bilgeliğin simgesi haline gelmiş, nesilden nesile aktarılan fresklerde, hikayelerde yerini almıştır. Günümüzde, dijital çağın da artırdığı etkiyle, bilgiye ulaşmak çok kolay. Bilgi veridir. Bilgelik ise bilgiyi idrak, görgü, sağduyu ve sezgisel anlayış ile sentezleyebilmektir. Pazarlama bilgisine ulaşmak ile pazarlama bilgeliğine ulaşmak arasında büyük fark vardır. Pazarlama bilgeliği, müşteri verisinin ötesinde; müşteri içgörüsünü, motivasyonlarını ve duygularını anlayarak gerçekleştirilen araştırmalar ile ortaya çıkar. Bizler TÜAD üyeleri ve temsilcileri olarak, pazarlama bilgeliğinin peşinde koşuyor, araştırmasız pazarlamanın, baykuşundan ayrı kalmış Athena’ya benzeyeceğini biliyoruz” Baykuş ödüllerinin 10. Yıldönümünü kutladığımız bu özel gecede, sadece pazarlama bilgeliğini değil, aynı zamanda pandemi sebebiyle fiziksel olarak ayrı düştüğümüz dostlarımızla yollarımızın tekrar birleşmesini de kutluyoruz. Baykuş’un kanatları altında yaşadığımız bu buluşma, sektörümüzün üretkenliğinin ve gücünün bir nişanesidir” sözleriyle konuşmasını tamamladı. 

12 kategoride toplam 39 proje ödüle layık görüldü
1 ve 2 Eylül tarihlerinde FMCG, Finans, Akademi, Reklam, Araştırma, Veri Toplama, Medya, İletişim, Medikal, Dayanıklı Tüketim, Kişisel Bakım ve Kozmetik ve  Danışmanlık  sektöründen oluşan 21 kişilik jüri, 2 gün boyunca proje okumalarını dijital bir platform üzerinden yaptı. Değerlendirmeler sonucunda Alışverişçi Baykuş, Eşitlikçi Baykuş, Global Baykuş, İçgörülü Baykuş, İnatçı Baykuş, İnovatif Baykuş, İtibarlı Baykuş, Sendikal Baykuş, Sosyal Baykuş, Usta Baykuş, Vizyoner Baykuş ve Metodik Baykuş olmak üzere 12 kategoride toplam 39 proje ödüle layık görüldü. 

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin her yıl bilginin gücüne inanan ve araştırma sektörüne katkı sağlayan kişilere verdiği “Bilgi Dostu Baykuş” ödülü ise bu yıl Haziran ayında aramızdan ayrılan, araştırma sektörü için önemli bir değer olan Konda Araştırma’nın kurucularından Tarhan Erdem’e verildi. Ödül Tarhan Erdem’in oğlu Aydın Erdem’e takdim edildi. 

2022 yılı Baykuş Ödülleri kazananlar listesi ise şu şekilde:

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir