Zoom, Güvenlik Sorunlarına Rağmen 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Salgın döneminde insanların en çok kullandığı uygulamaların başında hiç şüphesiz video konferans uygulaması Zoom geliyor. Bu kısa süre içerisinde uygulamanın güvenilirliğini sarsacak birden fazla olay yaşandı ve bunların en önemlisi ise 500 binden fazla Zoom hesabının giriş bilgilerinin dark web'de satılmasıydı. Ancak tüm bu güvenlik ve gizlilik endişeleri, her gün daha fazla insanın uygulamayı kullanmaya başlamasını engellemiyor gibi görünüyor.

https://pazarlamasyon.com/500-binden-fazla-zoom-hesabinin-bilgileri-dark-webde-satildi/

The Verge'ün yaptığı habere göre, video konferans uygulaması Zoom, günlük 300 milyon kullanıcı barajını aştığını açıkladı. Şirket, 200 milyon kullanıcı sınırını ise daha bu ayın başında geçmişti. Bu da uygulamanın 2-3 haftalık kısa süre içerisinde, toplam kullanıcı sayısını %50 artırdığını gösteriyor ki, bu gerçekten muazzam bir oran. Üstelik Zoom'un geçtiğimiz aralık ayındaki toplam kullanıcı sayısının yaklaşık 10 milyon olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, uygulamanın son 3-4 ay içerisinde kullanıcı sayısını nasıl inanılmaz bir oranla katladığı daha iyi gözler önüne seriliyor.

https://pazarlamasyon.com/zoom-kullanici-sayisi-200-milyonu-asti/

Bu arada Zoom, uygulamasıyla ilgili güvenlik ve gizlilik endişelerini gidermek adına çeşitli adımlar atıyor. Bu doğrultuda şirket, bu ayın başında yaptığı açıklamada, 90 gün boyunca özellik güncellemesi yapmayacağını ve bunun yerine güvenlik ve gizlilik sorunlarına odaklanacağını açıklamıştı. Bununla birlikte şirket, bu hafta içerisinde Zoom 5.0'ı kullanıma sunacak. Video konferans uygulamasının bu yeni sürümü; varsayılan olarak parolalar, geliştirilmiş şifreleme ve görüşmeleri kontrol etmek amacıyla hazırlanan yeni bir güvenlik simgesi içeriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir