Zoom Arka Planlarını Burger King Reklam Panosu Yapanlara Ücretsiz Whopper Verildi

Şu sıralarda insanlar, salgın nedeniyle genellikle evlerinde oldukları için sokaklardaki reklam panolarında yer alan reklamların pek de dikkat çektikleri söylenemez. Bu nedenle Burger King de yeni reklam kampanyasıyla insanları, video konferans görüşmeleri sırasında, reklam panolarının görüntülerini arka plan olarak kullanmaya teşvik etti.

Adweek'in paylaştığı habere göre, David Buenos Aires ajansı ile iş birliği içinde yürütülen ve “Reklam Panolarının Evi” adı verilen bu kampanyaya katılarak video konferans görüşmesi arka planını Burger King'in reklam panolarından biri olarak belirleyen kullanıcılara, 28 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan ve bir tane Whopper satın aldıklarında, bir tane de ücretsiz olarak almalarını sağlayan bir Whopper kuponu verildi.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-kendi-urunlerini-sansurledi/

Bu kampanyaya katılmak isteyen kullanıcıların Burger King’in Twitter hesabından reklam panosu görüntülerinden birini indirip sanal toplantı sırasında bu görüntüyü bir Zoom arka planı olarak kullanması ve daha sonra bu anın fotoğrafını Twitter'da #HomeOfTheBillboards etiketini kullanarak ve markayı etiketleyerek paylaşmaları gerekiyordu. Daha sonra ise marka, bu kullanıcılara Burger King uygulamasında kullanılabilen bir kodun yer aldığı bir mesaj gönderiyordu.

Bu arada Zoom'un hızlı yükselişinden akıllıca yararlanmaya çalışan tek marka fast food restoran zinciri Burger King değil. DoorDash, Behr ve Pandora markaları da, kullanıcıların video konferans görüşmeleri sırasında kullanılabilecekleri çeşitli arka planlar paylaştılar.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir