Zincir marketler deprem kayıplarını açıkladı

ŞOK Marketler'in 250, BİM'in 250, Migros'un 66, CarrefourSA'nın 2 marketi kullanılamaz hâle geldi.

Kahramanmaraş depreminin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarıyla zincir marketlerin hasar bilançosu da netlik kazanmaya başladı. Güncel verilere göre Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen depremde, hayatını kaybedenlerin sayısı 35 bini aştı. 

Ülkenin birçok noktasında hizmet veren Migros, 22 çalışanını kaybederken 66 marketinin de kullanılamaz hâle geldiğini bildirdi. Zincir marketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamalara göre ŞOK Marketler de deprem sebebiyle hasar gören mağaza sayısının yaklaşık 250 olduğunu duyurdu. 

BİM ise depremde hasar gören mağaza sayısının yaklaşık 250 olacağını tahmin ediyor. Ayrıca BİM, Malatya bölge deposunun da hasar görmesinden dolayı lojistik faaliyetleri geçici olarak diğer bölge depolarına kaydırdı. CarrefourSA afet bölgesinde bulunan 12’si bayi olmak üzere toplam 32 mağazasından 2 mağazası hasar aldı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir