Yüce Zerey Yeni Kitabını Özel Bir Kliple Tanıttı

Hali hazırda Hepsiburada'da CMO olarak görev yapan aynı zamanda pazarlama ve teknolojiyi birleştiren MarTech Awards 2019'un da jürilerinden olan Yüce Zerey yeni çıkardığı kitabının tanıtımına özel bir şarkıya klip çekti.

Yüce Zerey'in şu anda ön satışta olan Mima isimli kitabı için Mima - "Alayına İsyan" ismiyle yayınlanan klibe rap bir şarkı eşlik ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gENLmYM1BSw&feature=youtu.be

Yazar Hakan Günday da kitapla ilgili “Her distopya birileri için bir ütopyadır. Mima’nın her satırı distopya. Ve kimler için bir ütopya olduğu da satır aralarında...” yorumunda bulundu.

Mima’nın Hikayesi 

Yeryüzü yaşanılmaz bir hâle gelmiş, hayatta kalanlar “Son İnsan Şehri” Lacivitas’ta sıkışıp kalmış, yönetim hakkının sadece Mima liderlerinde olduğu, insanların ölmemek için tek bir çareye tutunduğu kabus gibi bir yıl: 2020...

Neydi insanları hayata bağlayan, gelecek adına hâlâ umutlu olmalarını sağlayan şey? 

Öldürücü bir rutin eşliğinde performans göstermek. Yani sabahtan akşama kadar kusursuz biçimde, asla hata yapmadan ve sürekli istenilenleri yerine getirerek çalışmak. 

Hırsın, kibrin ve her türlü kötülüğün ortasında bir kalbe sahip olduğunu unutmak...

İşte bu soluksuz itaat ve hiç bitmeyen olağanüstü disiplin altında her şeyi değiştirebileceğine ve insanlığa yeniden umut olacağına inanan tek  bir insan vardı: Alaz.

O, bir taraftan verilen görevleri yerine getirirken diğer taraftan sürekli sorguladı. Bataklıkta yaşadığının farkında olsa da âşık oldu. Bitirilmesi gereken sayısız işe rağmen yaralarıyla yüzleşti. Kendi derdine derman bulamazken insanlığa derman oldu. 

Başarıyla başarısızlık arasında hissettiği endişe, onun her şeyiydi...

Mima, yaşamında her zaman anlam arayanlar için eşsiz bir roman. 

Gerçeğin tüm acımasızlığını hissettiren gerilim yüklü bir distopya. 

Her satırında sarsan, tansiyonu hiç düşmeyen, aşkları ve çocukluk yaralarıyla, çizimleri ve şarkılarıyla kusursuz bir edebiyat resitali...

Satışı Hepsiburada'da gerçekleşen kitap şu anda ön satışta. Kitabı buradan inceleyebilirsiniz.

Yüce Zerey Hakkında:

Yüce Zerey, 1979’da Bursa’da doğdu. Ortaokul ve liseyi, Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. Bilgi Üniversitesi’nde burslu olarak ekonomi öğrenimi gördü ve London School of Economics’ten yine burslu olarak BSc Economics lisansı aldı. Marmara Üniversitesi’nde iktisat üzerine İngilizce yüksek lisans ve Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı.

Çalışma hayatına mezunu olduğu Bilgi Üniversitesi’nde başladı ve MBA programları bünyesinde pazarlama yöneticisi olarak çalıştı. Ardından Ülker, Türk Hava Yolları, The Coca-Cola Company ve Unilever’de pazarlama yöneticisi ve lideri olarak çalıştı, çok sayıda süreç ve proje yönetti.

Yüce Zerey, profesyonel yaşamına hepsiburada’da CMO (Chief Marketing Officer) olarak devam ediyor.

Yerli ve yabancı 130’dan fazla ödüle layık görüldüğü pazarlama kariyerine ek olarak, 18 yıldır Bilgi Üniversitesi’nde pazarlama yönetimi ve interaktif pazarlama üzerine ders veriyor.

Radikal gazetesinde ve CNN TÜRK bünyesinde haftalık köşe yazıları kaleme alan Zerey’in 2014 yılında The Profesyonel (Doğan Novus) ve 2016 yılında Fabrika Ayarlarına Dön (Doğan Kitap) adlı kitapları yayımlandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir