YouTube'un Son Bir Yıldaki En Başarılı 6 Saniyelik Reklamları

  • YouTube, Temmuz 2018 ile Temmuz 2019 tarihleri arasındaki bir yıllık süreçte platformunda yer verdiği ve en başarılı olan 6 saniyelik reklamları paylaştı.
  • Video platformu, toplam görüntülenmeler ve etkileşimleri de hesaba katan bir algoritmanın yanı sıra, araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yürütülen bir yaratıcı değerlendirme testi kullanarak bu listeyi belirledi.
  • YouTube, listeye yiyecek ve içecek kategorisinin ve paketlenmiş tüketici ürünlerinin hakim olduğunu belirterek 6 saniyelik reklamların özellikle bu sektördeki markalar için iyi bir format olduğuna işaret etti.
  • İlgili Yazı: YouTube Originals, Tüm Kullanıcılara Ücretsiz Sunulacak

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, videoların içerisinde yer verdiği reklamlar sayesinde büyük bir gelir elde ediyor. Ancak bildiğiniz gibi, bu reklamların hemen hemen hepsi ilk beş saniyeden sonra geçilebiliyor. Doğal olarak reklamların izlenmeden geçilmesi işine gelmeyen YouTube, bu sorunun üstesinden gelebilmek için iki seneden uzun bir süredir videoların öncesinde geçilemeyen 6 saniyelik reklamlara yer veriyor. "Tampon reklamı" adı verilen bu reklam formatına son derece önem veren video platformu, geçtiğimiz bir yıllık süreçte yer verdiği en başarılı 6 saniyelik reklamların bir listesini paylaştı.

Adweek'in paylaştığı habere göre YouTube, toplam görüntülenmeler ve etkileşimleri de hesaba katan bir algoritmanın yanı sıra, araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yürütülen bir yaratıcı değerlendirme testi kullanarak bu listeyi belirledi. Google'ın sahip olduğu video platformu, listede yiyecek ve içecek kategorisinin ve paketlenmiş tüketici ürünlerinin hakim olduğuna dikkat çekti ve 6 saniyelik reklamların özellikle bu sektördeki markalar için iyi bir format olduğuna işaret etti.

https://pazarlamasyon.com/youtube-kendi-online-muzik-platformunu-gelistiriyor/

YouTube’daki en iyi 6 saniyelik reklamlar listesinin ilk sırasında Subaru yer alırken onu sırasıyla Frito-Lay, Eggo, Halls, Charmin, Hershey's, Reese's, Frigidaire, Cheetos ve Dove takip etti. YouTube, 6 saniyelik tampon reklamları ve en iyi 6 saniyelik reklamlar listesi ile ilgili olarak paylaşmış olduğu bir e-postada şunları ifade etti:

"En iyi tampon reklamlar, bir mesaj, karakter ya da profil çizmek için bir duygu seçer. Bazıları bir yüze ya da Subaru durumunda olduğu gibi bir köpeğe odaklanarak izleyicinin dikkatini çabucak çeker. Başka bir strateji, Halls reklamında yaptığı gibi, mizah kullanarak duygusal etki için çaba sarfetmektir. İnsanların, okudukları şeyden daha çok hissettikleri bir şeyi hatırlamaları daha muhtemeldir. Bu, Dove reklamının burada bu kadar etkili olmasının sebeplerinden biri. O (Dove), bu en iyi 10 listesine iyi bir sosyal mesajla giren ilk marka. Project #ShowUs adı verilen kampanya, kadınların %70'inin hala medyada ve reklamcılıkta temsil edildiklerini hissetmedikleri gerçeğinin üzerine gitmek için tasarlandı. Bu reklam, karmaşık mesajların bile altı saniyede aktarılabileceğini kanıtlıyor."

YouTube’un Temmuz 2018 ile Temmuz 2019 tarihleri arasındaki bir yıllık süreçte platformunda yer verdiği ve en başarılı olan 6 saniyelik 10 reklamın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Frito-Lay

https://www.youtube.com/watch?v=bVvXZCzODr4

Eggo Waffles

https://youtu.be/Mp8vhk622Ko

Halls Kids Pops

https://youtu.be/WQkOcc5Ifhs

Charmin Ultra Strong

https://youtu.be/TyI6tM4_S0U

Hershey's - Almond Joy ve Mounds

https://youtu.be/5XZpEwyDMEE

Frigidaire

https://youtu.be/lw7ngsbhEgY

Cheetos

https://youtu.be/SJ9wz25CJSE

Dove

https://youtu.be/s1icgCUXwr8
Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir