YouTube Super Stickers ile Yeni Kazanç Yolları Sunuyor

YouTuber'ları sevindirecek bir haberimiz var! YouTube Blog sayfasında yapılan açıklamaya göre, YouTube sizlere yeni kazanç yolları sunuyor. Super Stickers ile abonelerinizle iletişiminizi artırırken aynı zamanda daha çok kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

Super Chat’in başarısından sonra devreye giren Super Stickers, canlı sohbet sırasında hayranların YouTube içerik üreticileriyle iletişime geçmesini sağlayan yeni bir özellik.

YouTube kanal aboneleriniz sohbette mesajı öne çıkarmak için Super Chat satın alabildiği gibi artık Super Stickers (yani dijital veya animasyonlu resimler) satın alarak canlı sohbet akışında mesajları görüntüleyebilirler.

İyi, güzel, hoş da Super Chat ve Super Stickers özelliklerinden her YouTuber yararlanabiliyor mu?

Şimdilik kanalın aşağıdaki koşulları sağlaması gerekiyor:

  • Kanalın para kazanma özelliği aktif olmalı.
  • Kanalın en az 1.000 abonesi olmalı.
  • Kanal sahibi 18 yaşından büyük olmalı.

Super Stickers’ın canlı sohbet kapalıyken kullanılamadığını belirtmekte fayda var.

YouTube yeni özeliği ile platformdaki canlı yayınlardaki rekabeti de kızdırıyor. Ek gelir elde edilmesini sağlayan bu özelliği yayıncılar Türkiye’nin de içinde olduğu 60’tan fazla ülkede kullanabilecek.

Çıkartmalar ilk defa kullananlar için küçük açıklamalar da içeriyor. Açıklamalar kullanıcıları yönlendiriyor olacak. Hangi durumda hangi çıkartma uygun daha kolay belirlenecek.

YouTube yakın zamanda içerik üreticilerini canlı yayın yapmaya teşvik etmek için eminiz daha birçok özelliği devreye sokacaktır. Hatta bunu çok agresif bir şekilde yapıyor olmalı çünkü yeni nesli cezbeden Twitch ve Mixer arkadan tabir-i caizse gümbür gümbür geliyor.

Kaynak: YouTube

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir