YouTube Rewind Bu Sene Yok

Her gün milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan YouTube, 2010 yılından beri devam ettirdiği, yılın trendlerini, en çok izlenen Youtuberlarını ve popüler müziklerini bir araya getirdiği YouTube Rewind videosunu bu sene yayınlamama kararı aldı.

https://pazarlamasyon.com/sosyal-medya-kullanicilarinin-favori-platformu-youtube/

YouTube geçen hafta Twitter'da yaptığı bir açıklamayla, YouTube Rewind 2020 videosunu iptal ettiklerini, çünkü 2020'de sanki hiçbir felaket yaşanmamış gibi hayata devam etmenin ve video çekmenin doğru hissettirmediğini dile getirdi.

https://twitter.com/YouTube/status/1326947861305696263

YouTube bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, YouTuber'lara teşekkür ederek şunları ifade etti:

"İster sevin isterse de sadece 2018'i hatırlayın (beğenilmeme rekoru olan YouTube Rewind 2018 videosu), Rewind her zaman sizler ve bizler için bir kutlama anlamına geliyordu. Ancak 2020 farklı oldu ve sanki öyle değilmiş gibi devam etmek doğru gelmiyor. Bu yüzden bu yıl Rewind'e ara veriyoruz. 2020'de gerçekleşen pek çok iyiliğin hepiniz tarafından yaratıldığını biliyoruz. İnsanları ayağa kaldırmanın, bu durumla baş etmelerine yardımcı olmanın ve onları güldürmenin yollarını sizler buldunuz. Zor bir yılı gerçekten çok iyi geçirdiniz. Fark yarattığınız için teşekkürler.''

Corona virüs salgını nedeniyle insanlar çoğunlukla evlerinde video izleyerek zaman geçirdikleri için YouTube kullanımında büyük bir artış görüldü. Şirketin belirttiğine göre, mart ayının sonunda, özellikle "benimle" stilize edilmiş içeriklere (benimle hazırlanın, benimle çalışın, benimle çalışın) odaklanan videolardaki görüntülemelerde büyük artışlar yaşandı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir