YouTube, CapCut benzeri uygulamasını tanıttı

YouTube, video düzenlemeyi kolaylaştıracak yeni uygulaması YouTube Create’i tanıttı.

YouTube, içerik üreticiler için video düzenlemelerini kolaylaştırmak için YouTube Create adında yeni bir uygulama hazırladı. Video düzenleme süreçlerini daha kolay ve keyifli hale getiren uygulama, kullanıcılar tarafından TikTok'un CapCut uygulamasına benzetildi.

Uygulama sayesinde video düzenleme, GIF ekleme ve efekt eklemek gibi işlemler daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek. İçerik üreticileri, uygulamaya videolarını yükledikten sonra çeşitli düzenleme araçları arasından seçim yapabilecekler. Kırpma, seslendirme, telifsiz müzik kitaplığına erişim, filtreler, stickerlar, GIF ekleme ve efektler gibi birçok özelliği sunan uygulama aynı zamanda ücretsiz.

YouTube, bu uygulamanın geliştirilme aşamasında 3 bin içerik üreticisine danışarak, geri bildirimlerini dikkate aldığını belirtti. Şu an için Türkiye'nin dahil olmadığı belirli ülkelerde beta olarak yayınlanan uygulamanın kısa sürede tüm dünyada aktif olması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir