Youthall'dan depremzedeler için istihdam seferberliği

Youthall, depremden etkilenen vatandaşlara istihdam sağlamak amacıyla "Seninleyiz" projesini başlattı.

Depremden etkilenen vatandaşlara istihdam sağlamak amacıyla Youthall, birçok bölgeyi etkileyen afet sonucunda işini kaybeden 18-35 yaş arası vatandaşların istihdamına katkı sağlamak isteyen kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen istihdam seferberliği hareketi başlatıyor.

Youthall'ın yayınladığı manifesto ise şöyle:

"6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen ve Türkiye’nin 10 ilini doğrudan etkileyen depremlerin sonuçlarını tüm ülke, hatta dünya derin bir üzüntüyle takip ediyoruz. Afetten etkilenen yüz binden fazla insanın ihtiyaçlarını karşılamak için ilk günden bu yana farklı alanlarda destek olduk. Bu süreçte toplumun her kesimi farklı alanlarda destek olmaya devam ediyor.

Biz de Youthall olarak, yıllardır gençlerin istihdamı için attığımız adımların en büyüğünü, bu kez depremden etkilenen gençler için atmaya kararı aldık.

Hep beraber yapabileceklerimizin bu sefer daha da farkında olarak, depremden etkilenen gençlere yalnız olmadıklarını hatırlatmak istiyoruz ve ülkedeki tüm şirketleri ve kurumları yakından ilgilendiren bir seferberliği hayata geçiriyoruz. Hayatını yeniden kurmaya çalışan, eğitimini devam ettirmek durumunda olan gençler için şimdi daha güçlü bir şekilde #Seninleyiz diyoruz.

#Seninleyiz ile ne amaçlıyoruz?

Deprem bölgesinde ailesini, evini veya işini kaybetmiş 18-35 yaş arası gençler ile bu gençlerin istihdamına katkı sağlamak isteyen şirketleri ve kurumları bir araya getiren bir seferberlik hareketi başlatmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda Youthall’da oluşturdukları CV’de depremden etkilendiklerini beyan eden ve ekibimiz tarafından beyanı teyit edilen gençleri, onları istihdam etmek isteyen şirketler ile bedelsiz olarak buluşturacağız. 

#Seninleyiz ile ne yapıyoruz?

Youthall üzerinden CV’sini oluşturarak depremden etkilendiklerini beyan eden ve Youthall ekibi tarafından beyanı teyit edilen gençlerin; iş, staj, eğitim, barınma, gıdaya erişim gibi pek çok farklı alandaki ihtiyacını iletmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda deprem bölgesinde etkilenen gençleri istihdam etmek ve onlara destek olmak isteyen şirket ve kurumların ihtiyaç odaklı destek sunabilmesine olanak sunuyoruz.

#Seninleyiz ile ne yapabilirsiniz?

youthall.com/seninleyiz web sitesi üzerinden; depremden etkilenen gençler “İş ve Staj Arıyorum” ve “Destek istiyorum” seçeneklerinden biri ile ihtiyaçlarını belirtebilirler. Şirket ve kurumlar ise “İstihdam Sağlayacağım” ve “Destek Vereceğim” bölümleri ile taleplerini iletebilirler."

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir