Yok olmanın eşiğinde...

Pazarlamasyon, ilkbahar sayısında dünyanın en sıcak gündemlerinden biri olan sürdürülebilirlik kavramını ele alıyor. “360 Derece Sürdürülebilirlik Araştırması", iş dünyasının güçlü kadınları, sektörden hikâyeler ve daha fazlası Pazarlamasyon Dergi’de!

Dünyanın kaynakları hızla tükeniyor. Bilim insanları tüketimin bu hızla devam etmesi durumda, 2050 yılında dünyadaki tüm kaynakların tükenebileceğine işaret ediyor. Bugün “sürdürülebilirlik” kavramı çerçevesinde tartışılan küresel ısınmayı gündeme ilk getiren Birleşmiş Milletler, 2030 yılına kadar gezegeni korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamayı hedefliyor. İklim koruma konusunda şu andaki politikaların değiştirilmemesi durumunda 28 yıl sonra, yani 2050 yılında dünya nüfusunun yarısından fazlasının “çok yüksek su riski” olan bölgelerde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalabileceğine dikkat çekiliyor.

Peki Türkiye’de sürdürülebilirlik kavramına nasıl bakılıyor? Tüketiciler siyasi aktörlerden ve şirketlerden neler bekliyor? Sürdürülebilirliğe yaklaşımımız ve ortak değer yaratmak için stratejiler neler olmalı? Dergimizin bu sayısını, dünyanın gündemindeki en sıcak konulardan biri olan sürdürülebilirlik kavramına ayırdık. Kapak dosyamızda, sürdürülebilirlik kavramıyla ilgili, sektörün önde gelen yönetici ve akademisyenlerin analizleri ve Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “360 Derece Sürdürülebilirlik Araştırması” sizleri bekliyor.

Pazarlamasyon Dergi’nin yeni sayısı sizlerle…

Kapak: McCANN İstanbul

Cinsiyet eşitsizliği kader değil…

İlkbahar sayımızda, Türkiye’nin alanında öncü şirketlerin yönetimlerinde görev alan başarılı kadın liderlere; cinsiyet eşitliği konusundaki bariyerleri, kadın istihdamını artırma adına yürüttükleri çalışmaları ve kariyerinin başındaki kadın yönetici adaylarına tavsiyelerini sorduk. Toplumun yarısını oluşturan kadınların iş dünyasındaki yeri sadece yüzde 30 olsa da, ortak görüş umut inşa ederek yapılabileceklerin olduğu yönünde. İlerleyen sayfalarda yine markaların gündemlerinden, kıymetli isimlerin görüşlerine ve güzel tepkiler aldığımız sektöre değer katan isimlerin farklı hikâyeleriyle karşınızdayız.

Sektörden hikâyeler...

Şehir hayatının yoğunluğuna bir es verip, doğayla kucaklaşan ve keyifli anılar biriktiren sektörden isimlerin hikâyelerine kulak verdiğimiz “Doğaya Dönüş” bölümüzde; ZUBİZU Genel Müdürü Tolga Ünvan'ın doğaya olan sevgisiyle başlayan hikâyesi sizleri bekliyor.

Bambaşka ülkelerde yeni bir hayat kurma çabasına girişmiş sektörden isimlerin, yurtdışındaki ilk zamanlarında neler yaşadıklarını ve hissettiklerini sayfalarımıza taşıdığımız “Yad Ellerde İlk Hafta” bölümüzün konuğu; B2Press Yönetici Ortağı Ediz Tokabaş.

Sektörün değerli isimlerine “Mesai Dışı”nda yapmaktan keyif aldıkları aktiviteleri sorduğumuz Mesai Dışı bölümümüzde ise; Murat Toz’un kurumsal hayatın stresinden uzaklaşmak için adım attığı heykel sanatına olan ilgisinin ilham dolu hikâyesi sizlerle...

Sektörün isimlerine, bugünkü başarılarının kilometre taşlarını sorduğumuz "Kilometre Taşı" bölümüzün konuğu; LC Waikiki E-ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş.

 “İlk Profesyonel Çalışmam” bölümümüzde ise; Rafineri Kreatif Direktörü Tolga Suna'dan mesleğe ilk başladığı yıllardaki gülümseten ve aynı zamanda ilham veren anılarını dinledik.

Sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, dünya kaynaklarını bilinçli tüketimde yaşam stili olan sürdürülebilirlik odağındaki filmleri Pazarlamasyon okuyucuları için derledi.

Pazarlamasyon Dergi’nin İlkbahar sayısına ulaşmak için buraya tıklayabilir, Getir üzerinden sipariş verebilirsiniz. 

Keyifli okumalar…

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir