Yılın en iyi fiyat performans kulaklığı: Huawei FreeBuds SE2

Ses kalitesinden taviz vermeden 40 saate kadar pil ömrü sunan kablosuz kulaklık Huawei FreeBuds SE2’ye yakından bakalım.

Teknolojik cihazlarda mobilitenin hiç olmadığı kadar önemli bir hal aldığı günümüzde; işte, sokakta, toplu taşıma araçlarında veya sporda kablosuz kulaklıklar önemli bir aksesuar olarak hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Huawei’nin Türkiye’de de piyasaya sürdüğü en yeni kablosuz kulaklığı FreeBuds SE2, markanın belirttiğine göre mükemmel ses kalitesine, saatlerce rahat bir dinleme deneyimi sağlamak için rahat ve ergonomik bir uyuma sahip. Ses kalitesinden taviz vermeden 40 saate kadar pil ömrü ve 999 TL fiyatıyla dikkat çeken Huawei FreeBuds SE2’ye gelin yakından bakalım.

Tasarım
Huawei FreeBuds SE2, ilk modeli FreeBuds SE’deki oval tasarım yerine yuvarlatılmış kare tasarımı ile geliyor. Kulaklığı elinize alır almaz ilk dikkat çeken detay ise hafifliği oluyor. Önceki modeline göre daha küçük ve hafif bir gövde ile gelen FreeBuds SE2, 50,40 x 50,31 x 23,40 mm boyutlarında ve 33 gram ağırlığındaki şarj kutusu ile dikkat çekiyor. Ada Mavisi ve Seramik Beyazı renkleriyle FreeBuds SE2, en küçük cebe bile sığabilecek şekilde tasarlanmış. Huawei’nin en hafif kulaklığı olan model, silikon başlık yerine yarı açık diyebileceğimiz bir görünüm tercih edilmiş. Her bir kulaklık sadece 3,8 gram ağırlığında. Kulaklıkları kutuya yerleştirdiğimizde ise, toplamda 45 gramlık bir ağırlık oluşuyor. 

Marka, 300 binden fazla farklı kulak kanalında gerçekleştirilen testler sonucunda bu tasarımda karar kılmış. Açıkçası hafifliği ve saatlerce kullanımda bile rahatsızlık vermemesi bu yönüyle bizden tam not aldı diyebiliriz. 

Özellikler ve performans
Bluetooth 5.3 teknolojisini destekleyen FreeBuds SE2’nin fiyatına göre mikrofon performansı da bizleri şaşırttı diyebiliriz. Hem iç mekan hem de dışarıda yaptığımız testlerdeki görüşmelerde kişiye özel gürültü engelleyicili mikrofon performansını son derece başarılı bulduk. Dizi ve film izlerken de bir sorun ses ile görüntü arasında senkron sorunu oluşmuyor. Neodimyum mıknatıslı hareketli bobin ünitesi ve 4 katmanlı yüksek hassasiyetli kompozit diyafram kullanan model; bas, tiz ve vokal şarkılarda fiyatına göre mükemmel bir iş çıkarıyor diyebiliriz.

Android ve iOS cihazlarıyla kolayca kullanılabilen FreeBuds SE 2’nin tüm özelliklerinden faydalanmak için Huawei’nin kendi uygulama mağazasından AI Life uygulamasını kurmak gerekiyor. Uygulama içerisinde; ses profilleri değiştirme, ekolayzır ayarlamaları ve dokunmatik mekanizmalarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bunun yanında gelen aramaları cevaplama, şarkılar arasında geçiş yapma gibi pek çok seçenek mevcut. Öte yandan IP54 sertifikası ile kulaklıkların su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu da belirtelim. Gelelim kulaklık kullanan pek çok kişinin en çok merak ettiği kullanım süresine… Huawei’nin FreeBuds SE2 ile ilgili iddiası tek şarjla 9 saate kadar dinleme süresi sunması. Şarj kutusuyla kullanıldığında ise 40 saati aşkın pil ömrü iddiası yine FreeBuds SE2’de mevcut. Peki biz hangi sonuçlarla karşılaştık, şimdi ona bakalım… FreeBuds SE2, pil ömrüyle gerçekten vadettiğini gerçekleştiriyor. Kulaklığı şarj kutusuna koymasanız dahi 9 saate yakın bir kullanım sunuyor. Şarj ünitesi çantasına koyduğunuzda ise 40 saate yakın pil ömrü sunuyor. Daha fazla ya da daha az süreyle kullanarak süreyi artırmak veya azaltmak mümkün. Genellikle pil ömrü denemelerinde markanın iddiasıyla farklı sonuçlar çıkabiliyor, ancak burada Huawei’in iddiasını gerçekleştirdiğini söyleyelim. 

Sonuç 
Son dönemde birçok yeni kablosuz kulaklıkla karşılaştık. 999 TL’lik uygun fiyatı ve yüksek performansıyla kablosuz kulaklıklar arasında fark yaratmayı hedefleyen Huawei FreeBuds SE 2’yi son derece başarılı bulduğumuzu söylemeliyiz. Ses kalitesi, hafif tasarımı, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatıyla kullanıcı dostu bir kulaklık olarak bizden tam puan aldı. 

Huawei FreeBuds SE 2 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Huawei FreeBuds SE2 teknik özellikleri

Ağırlık

Her bir kulaklık: 3.8 ± 0.2 g

Şarj kutusu: 33 ± 1 g

Boyutlar

Kulaklıklar: 33.66 mm × 17.83 mm × 18.13 mm (Y × G × D)

Şarj kutusu: 50.40 mm × 50.31 mm × 23.40 mm (Y × G × D)

Ses Teknolojisi

Çağrı gürültüsü engelleme/Multi-EQ

Sensör

Hall etkisi sensörü/Dokunma sensörü

Sürücü

Dinamik sürücü: 10.0 mm dinamik sürücü ünitesi

Bağlantı

Bluetooth: Bluetooth 5.3

Pil tipi: Lityum-iyon polimer pil

Kulaklıklar: 41 mAh (her bir kulaklık için minimum değer)

Şarj kutusu: 510 mAh (minimum değer)

Pil Ömrü

Müzik çalma: Tam şarjdan sonra 9.0 saat ve şarj kutusunda birden fazla şarjla 40 saat

Sesli arama: Tam şarjdan sonra 5 saat ve şarj kutusunda birden fazla şarjla 24 saat

Şarj Yöntemi

Kablolu şarj: USB-C

iOS ve Android uyumlu

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir