Yiğit Kalafatoğlu'na yeni görev

Yiğit Kalafatoğlu, X-İletişim'in yönetim kurulunda görev alacak.

Penti ve Hopi gibi Türkiye’nin önde gelen markalarında pazarlama direktörü olarak imza attığı işlerle dikkat çeken Yiğit Kalafatoğlu, önümüzdeki dönemde İstanbul ve Dubai merkezli 360 pazarlama iletişimi ajansı X-İletişim’in yurt içi ve yurt dışı büyümesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev alacak.

6 yıl önce Cem Karakuş, Ebru Ayaşlılar ve Ahmet Faik Karanis tarafından kurulan X-İletişim bugün 50’den fazla çalışanıyla başta Urban Care, Mediamarkt, Hayat Kimya, Hepsi Burada, Madame Coco, Beymen Club, Nespresso, IGA ve Dorak Global olmak üzere 30’den fazla markaya hizmet veriyor. 

Son yıllarda  etkinlik ve Influencer projelerine imza atarak adından söz ettiren X-İletişim, Yiğit Kalafatoğlu’nun ekibe katılmasıyla ATL, BTL, Prodüksiyon ve Dijital Pazarlama hizmetlerini de tek çatı altında toplayan tam hizmet yapısıyla Orta doğu ve Avrupa pazarında büyüme hedefliyor.

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalıyla tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, yüksek lisans eğitimini 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nde “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” teziyle tamamladı. Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde iletişim bilimleri doktora programında “nesnelerin interneti, yapay zeka ve pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam eden Kalafatoğlu, 15 yıldır başta Kadir Has Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurumlarda yeni medya, pazarlama, nesnelerin interneti ve dijital dönüşüm konularında dersler veriyor.

Kariyerine 2004 yılında Publicis Groupe çatısı altında adım atan Kalafatoğlu, çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından biri olan Utopic Farm’ı kurdu. 2018 yılında Utopic Farm’daki hisselerinin tümünü yatırımcılara devreden Kalafatoğlu, 2019-2021 yılları arasında Penti’de çalıştı, 2022’den itibaren ise Hopi’de pazarlama direktörü olarak çalışıyordu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir