Yenilikçi departmanlarımızla hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz

Salt İletişim Grup Kurucu ve Ajans Başkanı İlkin Karataş Ülkü ile 2022 değerlendirmelerini, yeni trendleri ve Salt İletişim’in 2023’e ilişkin hedeflerini konuştuk.

Salt İletişim Grup Kurucu ve Ajans Başkanı İlkin Karataş Ülkü "Salt İletişim Grup olarak bugünün ve geleceğin en temel konularından biri olan ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık’ değerlerine önem veriyor ve bunu gerek ajansımızda gerekse müşterilerimizle iletişimimiz doğrultusunda uygulamaya gayret ediyoruz" diyor. Ülkü ile 2022 değerlendirmelerini, yeni trendleri ve Salt İletişim Grup'un 2023’e ilişkin hedeflerini konuştuk.

Yenilikçi departmanlarımızla hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz
2022 yılı tüm dünyada pandeminin geride bırakılıp normalleşmeye çalışıldığı bir sene oldu. Devam eden salgınlar ile birlikte sosyal, iklimsel ve kültürel değişimlerle dolu bir yılı geride bırakıyoruz. 2022 yılında, ‘Zoom’ çağını tam anlamıyla kapatmasak da yüz yüze iletişime geri döndük. Büyük özlem duyduğumuz renkli ve kalabalık etkinliklerle tekrar buluştuk. Uzaktan çalışma sistemini kabullensek de eğlenceli ve verimli ofis ortamlarının önemini daha iyi anladık. Becerilerimizin, yaratıcılığımızın ve farkındalığımızın daha da öne çıktığı bir seneyi tamamladık.   

Content Seeding ve Influencer Marketing ekibimizi kurduk
Sürekli kendini yenileyen ve dönüştüren Salt İletişim Grup olarak holistik bir yaklaşım doğrultusunda sürdürdüğümüz hizmetlerimize 2022 yılında da hız kesmeden devam ettik. Farklı sektörlerden çok sayıda firmaya 360 derece entegre pazarlama ve iletişim danışmanlığı hizmeti sunarken, bünyemize kattığımız farklı departmanlarla başarılı çalışmalara imza atmayı sürdürdük. Halkla İlişkiler, Kreatif Tasarım, Dijital ve Etkinlik departmanlarının yer aldığı Salt İletişim Grup, geçtiğimiz 1 yıllık süreçte Influencer Marketing ve Content Seeding departmanlarıyla da günümüzün dinamikleri doğrultusunda hizmet vermeyi amaçlıyor. Profesyonel bir ekip ile markaların seeding çalışmalarına yön veren, her iş ortağına kapsamlı pazar araştırması yaptıktan sonra markaların ürünlerini sosyal medyada ön plana çıkartan çalışmalara imza atan “Content Seeding” departmanı, dijital pazarlamanın önemli bir kolu olan seeding çalışmalarını yönetiyor. Kreatif Tasarım ekibi tarafından hayata geçirilen yaratıcı seeding tasarımları “Content Seeding” ekibine ilham kaynağı oluyor. Salt İletişim Grup 2022 yılını, 102 kişiden oluşan güçlü kadrosu ile geride bırakmaya hazırlanırken, 2023 yılını altı farklı departmanı ile karşılıyor.

2023’te nicelik değil, nitelik ön planda olacak
İnternetin geleceği olarak adlandırılan Web3 ile birlikte hayatımızda pek çok değişimler olacağı ortada. Bu değişimler, tabii ki iletişimin kalbi PR alanında da kendini gösterecek. İç iletişim ve dış iletişimin iç içe geçtiği bir süreçle karşı karşıya olacağız. Önümüzdeki dönemde nicelikten çok nitelik daha fazla ön planda olacak. Öte taraftan, hikayenizi sosyal medyada etkili bir şekilde anlatabileceğiniz kısa videolar çok daha fazla önem kazanacak. Yayıncılar iletişimlerini çeşitlendirecek; podcast’lar, haber bültenleri, yeni dijital platformlar ve içerik ortamları oluşacak. Sosyal medyada facebook ve twitter devri sona ererken linkedin markalar için çok daha önemli hale gelecek. Ayrıca sosyal bilinç, kullanıcılar için önemini artırmaya devam edecek.  

Çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında yatırıma devam edeceğiz
Salt İletişim Grup olarak bugünün ve geleceğin en temel konularından biri olan ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık’ değerlerine önem veriyor ve bunu gerek ajansımızda gerekse müşterilerimizle iletişimimiz doğrultusunda uygulamaya gayret ediyoruz. Çalışan profiline baktığımızda kadın dostu bir şirketiz. İş ve özel hayat dengesinin sağlanması ve daha verimli bir çalışma ortamı sunmak amacıyla hibrit çalışma sistemini tercih ediyoruz. Gelecek dönemde de çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında yeni aksiyonlar almayı planlıyoruz. Öte taraftan 360 derece iletişim ve danışmanlık hizmetlerimizi farklı departmanlarla çeşitlendirdik. Önümüzdeki dönemde proje üretimine odaklanmayı ve bu alanda daha fazla yatırım yapmayı planlıyoruz. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir