Yeni girişimler 45 saniyede globale açılıyor

Company Global, yeni yarışmasıyla girişimleri 45 saniyede globale taşıyacak.

Company Global tarafından düzenlenen “45 Saniyede Girişimini Globale Taşı” yarışmasının jürisinde girişimcilik ekosisteminin yakından tanıdığı isimler dikkat çekiyor. Türkiye’de finansal teknoloji ve girişim ekosistemi denince akla gelen ilk isimlerden biri olan, SC Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko’nun yanı sıra, Company Global CEO’su Egemen Antmen, Sipay CEO’su Semih Muşabak, Softrobotics CEO’su Engin Bora Şahin ve uzun vadeli iş modellerini farklılık ve kapsayıcılık ekseninde destekleyen Globaltrust’ın Yatırım Direktörü Hasan Bayar’ın yer aldığı jüri, 45 saniyelik bir asansör konuşmasıyla girişim fikrini en iyi şekilde anlatmayı başaran girişimciyi seçmek için titiz bir değerlendirme süreci yürütecek.

Potansiyel müşteri ve yatırımcılara ulaşma sürecini de hızlandıracak
Yurt dışında şirketleşmenin girişimciler için pek çok açıdan avantajlı olabileceğine ve Türk girişimcilerin bu konudaki farkındalığının son yıllarda arttığına dikkat çeken Company Global CEO'su Egemen Antmen, “Her yıl globalde ses getiren başarı hikayelerine imza atan Türk girişimcilik ekosistemi daima sektörleri dönüştürecek yeni fikirler üretiyor. Bu fikirleri ödüllendirmek ve başarı yolculuklarına ilk aşamadan destek olmak amacıyla ortaya koyduğumuz yarışma, girişimcilere globalde şirketleşme ve danışmanlık kazanımlarının yanı sıra, bir topluluğa dahil olma ve daha çok kişiye ulaşma fırsatı verecek. Türk girişimcilerin, potansiyel müşterilere, potansiyel yatırımcılara ulaşma sürecini de hızlandıracağına inandığımız yarışmamıza katılımlarını bekliyoruz” dedi.

Başvurular 4 Eylül’e kadar devam ediyor 
Girişimciler, başvuruları Company Global internet sitesinde 4 Eylül'e kadar devam eden “45 Saniyede Girişimini Globale Taşı” yarışmasına iş fikirlerini özetledikleri 45 saniyelik bir videoyla başvurabiliyor. Ayrıca katılımcıların, girişime dair bilgi içeren 4-5 sayfalık ayrıntılı bir sunumu PDF formatında iletmeleri gerekiyor. 4 Eylül’e kadar başvuru sürecini eksiksiz tamamlayan tüm girişimcilerin iş fikirlerinin, uzman  jüri tarafından orijinallik, yenilik, sürdürülebilirlik ve pazardaki potansiyel gibi kriterler üzerinden titizlikle değerlendirilmesi ve ödülün galibinin 15 Eylül’de açıklanması planlanıyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir