Yeni bir topluluk doğuyor: "New Generation Community"

İş dünyasının liderlerini blockchain girişimleriyle buluşturmayı amaçlayan yepyeni bir topluluk: "New Generation Community"

Uzunca bir süredir aklımızda blockchain ekosistemini, iş ve pazarlama dünyasının menfaatleri ile nasıl ortak noktada buluşturabileceğimizi düşünüyorduk. Zira bu ekosistem tıpkı mobil devrimi gibi, tıpkı e-ticaret devrimi gibi erken adapte olan kişilerin ve kurumların, önümüzdeki yıllarda çok büyük bir rekabetçi avantaj sağlamasını vadederken geç adapte olanları da oyunun dışında bırakan bir ekosistem. Bizler de Pazarlamasyon olarak iş dünyasının lider yöneticilerini bir araya getirerek, sürekli yardımlaşma ilkesiyle düzenlediğimiz buluşmalarla değer yaratmak amacıyla yola çıktık ve New Gen Community doğdu. 

Çıktığımız bu yol doğrultusunda DAO yapısına benzeyen bir yapı kurmaya karar verdik ve sadece 100 C level yöneticiyi dahil etmek istedik. 101. kişi topluluğa katılmak isterse, içerideki 100 kişiden herhangi birinin ayrılmasını bekliyor. Böylelikle oldukça sınırlı ve üyelerin birbirleri ile sürekli fikir alışverişi yapabileceği bir ortam doğuyor. Pazarlamasyon ise bu ortamı 7 gün 24 saat besleyerek, üyelerin blockchain dünyasını tanımasını, proje üretebilecek niteliğe ulaşmasını, birbirleri ile yardımlaşmasını ve özel round table'lar ile bu alandaki tüm gelişmeleri takip edebilmesini sağlıyor. 

Pek tabii, blockchain temelli bir topluluğun giriş bileti de bir NFT. Bunun için de Opensea üzerinden bir koleksiyon oluşturduk. Hikâyesini okumak isterseniz sizi şuraya alabiliriz.

NGC'nin en önemli misyonlarından biri de; üye şirket ve yöneticilere, blockchain tabanlı girişimlere erken aşama yatırım yapma fırsatı sunması. Toplanan fonun yüzde 5 ile yüzde 10'u NFT sahiplerine (NGC üyelerine) dağıtılıyor. Bu sayede NGC üyeleri, hem erken aşama yatırım yapabiliyor hem de topluluk üyesi oldukları için herhangi bir yatırım yapmasalar da yatırımdan eşit pay alabiliyor.

Tüm bunların ötesinde, Aralık 2022'de ilki düzenlenecek ve her yıl Aralık ayında tekrarlanacak olan Türkiye'deki teknoloji ve blockchain ekosisteminin ödüllendirileceği ilk ve tek seramoni olan New Gen Awards'ın jüri üyeleri arasında, NGC topluluğundaki 100 profesyonel yer alıyor.

Tüm sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.

Necip Murat
Pazarlamasyon Kurucu ve CEO

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir