Yemeksepeti'ne yeni CMO

Yemeksepeti'nin yeni CMO'du belli oldu.

Yemeksepeti'nin yeni CMO'su Okan Erol oldu. 2012 yılından bu yana Yemeksepeti’nde görev alan ve başarılı çalışmalara liderlik eden Erol, 16 Şubat tarihi itibariyle yeni görevine başlayacak.

Okan Erol, 2010 yılında Londra’da Tesco bünyesinde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kariyerine başladı. 2012 yılında Yemeksepeti ekibine katılan Erol, Marka İş Birlikleri, Marka İletişimi, Medya Planlama ve CRM, lojistik, hızlı market alışverişi ve mahalle operasyonları gibi farklı alanlarda stratejik görevler üstlendi. Bu süreçte Yemeksepeti’nin büyük ölçekli entegre içerik pazarlaması projeleri olan "Fakat İyi Yedik", "Suç ve Ceza", "Oyunlaştırma" gibi süreçleri ve tüm sadakat ve kitle iletişim kampanyalarını yönetti. Yemeksepeti'ne Kristal Elma, Effie, Felis ve Mixx gibi prestijli ödüller kazandıran çalışmalara öncülük etti.  

2020 yılından bu yana şirketin Pazarlama İletişimi Direktörü olarak görev almakta olan Erol, son olarak Yemeksepeti’nin ‘Aklındaysa Kapında’ sloganı ile beğeni toplayan yeni marka konumlandırmasına liderlik etti. Okan Erol, CMO olarak yeni görevi kapsamında Yemeksepeti ve girişimlerinin tüm pazarlama ve iletişim faaliyetlerinden sorumlu olacak.  

Kariyer
Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen Bilginer'e göre en iyi "metaverse" kampanyaları

Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen, en iyi metaverse kampanyalarını seçti.

Bunlar İlginizi Çekebilir