Yarasalar için sinema salonu

İngiltere'de hizmet veren dijital içerik platformu NOW TV, The Batman filminin vizyona girmesiyle nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan yarasalara dikkat çekmek amacıyla yarasalar için minyatür sinema salonları hazırladı.

İngiltere'de hizmet veren dijital içerik platformu NOW TV, Robert Pattinson'un rolünü üstlendiği DC yapımı The Batman filminin vizyona girmesiyle tanıtımını üstlenerek farklı bir kampanyaya imza attı.

NOW TV'nin kampanadan yola çıkarak yaptığı araştırmaya göre 18 yerel yarasa türünden altısı tehlike altında. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan yarasalara dikkat çekmek için hazırlanan kampanyada Bat Conservation Trust ile işbirliği gerçekleştirilerek minik sinema salonları tasarlandı.

Kampanya kapsamında hazırlanan minyatür sinemalarda yer alan küçük tüneller, İngiltere'nin tehlike altındaki türlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Yarasalara olan sempatiyi artırmak amacıyla tasarlanan minyatürler ücretsiz olarak veriliyor ve insanlardan bahçelerinde minyatürlere yer vererek içlerindeki süper kahramanı ortaya çıkarmaları isteniyor.

Platform ayrıca yarasaları korumak amacıyla Bat Conservation Trust'a da bir miktar bağışta bulundu. Kedi saldırısı sırasında yaralanan ve kurtarılan Griff adlı yarasa ise kampanyanın yüzü oldu.

NOW TV ayrıca projenin farkındalığa ulaşması adına katılımcılara üç ayda bir NOW sinema üyeliği kazanma şansı veriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir