Yapay zekâ yardımı ile WhatsApp üzerinden sohbet devri başlıyor

Mark Zuckerberg, yakında WhatsApp üzerinden yapay zekâ ile sohbet edilebileceğini açıkladı.

Mark Zuckerberg, Meta'nın yapay zekâya odaklanan yeni bir ürün grubu çıkarmak için hazırlıklara başladığını duyurdu. Zuckerberg'in Facebook'tan yaptığı paylaşıma göre farklı ekipler bir araya gelerek Meta'da yeni bir yapay zekâ birimi oluşturacak.

Elon Musk'ın ChatGPT'ye rakip olacağına dair çıkan haberin yanı sıra Microsoft da OpenAI'ın GPT-4 modelini Bing'e uyarlayarak ChatGPT benzeri bir deneyime odaklanmıştı.Teknoloji devlerinin yapay zekâ girişimlerinin ardından uzun zamandır bu alanda hareketlilik yaratan Zuckerberg, yaptığı açıklamada, "Metinle (WhatsApp ve Messenger'daki sohbet gibi), görsellerle (yaratıcı Instagram filtreleri ve reklam formatları gibi), videolarla ve çok türlü yaklaşımlarla ilgili deneyimleri keşfediyoruz. Gerçekten fütüristik deneyimlere geçmeden önce yapmamız gereken çok fazla temel çalışma var, ancak yol boyunca inşa edeceğimiz tüm yeni şeyler için heyecanlıyım." sözlerine yer verdi.

Zuckerberg'in açıklamasından yola çıkarak ChatGPT tarzı sohbet robotlarının WhatsApp ve Messenger'da metin tabanlı yapay zekâ araçları için kullanılacağı tahmin ediliyor. Tahminlere göre Whatsapp'a eklenecek yapay zekâ sayesinde kullanıcılar, chatbot sistemi ile yanıt verebilecek. Ayrıca Instagram'da yapay zekâ destekli filtrelerin yanı sıra "video ve çok modlu deneyimler" gibi özelliklerin geleceğini söylemek mümkün.

Meta’nın kurmaya hazırlandığı üst ürün grubunun yöneticisinin ise eski Apple yöneticisi Ahmad Al-Dahle olacağı düşünülüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir