Yandex Haritalar'a, Tedarik Zincirlerine Yönelik "Rota Optimizasyonu" Özelliği Geldi

Yandex mükemmel bir zamanlamayla iki yeni özelliğinin duyurusunu yaptı. Bunlardan biri Afet Bölgeleri ile ilgili çalışması diğeri de uygun maliyetli Yandex Rota Optimizasyonu hizmetiydi. Sizlerle bu özelliği paylaşmıştık.

Yandex, bu önemli projede deprem riski yüksek illerimizin belediyeleri ile de ortak bir çalışma yürüttü. AFAD verileri ve yerel yönetimler aracılığıyla toplanan verilerden yararlanıldı.

Yandex’in sunduğu diğer yenilik ise Rota Optimizasyonu ürünü. Bu üründe şu ekonomik şartlarda maliyetleri optimize ermek isteyen lojistik firmalar ve tedarik zinciri yönetimi yapan kurumlar için geliştirildi.

Ulaşılabilir fiyatlarda sunulan ürün, çok değişkenli koşullarda firmaların en verimli şekilde teslimat yapabilmesine yardımcı oluyor. Algoritmalarla zenginleştirilmiş, yüzde yüz otomatik planlama yapabilen Rota Optimizasyonu ile, en hızlı ve en uygun maliyetli rotaları belirlemek artık çok daha kolay olacak.

Kurumlara yenilikler geliştirmeye devam edecek olan Yandex, Rota Optimizasyonu ile harita altyapısına ihtiyaç duyanlara çözüm sunuyor. Ürün Rusya’dan sonra ilk kez ülkemizde kullanılacak.

En optimum dağıtım senaryosunu sunan Yandex Rota Optimizasyonu ile kurumlar doğru optimizasyon yapıp teslimatlarda geç kalma riskini azaltıyor.

Kaynak: Motor1.com

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir