Yanan Burger King Restoranları, Cannes Lions 2017'de Büyük Ödüle Uzandı

Mart ayının başında sizlere DAVID Miami reklam ajansının gerçekten yanmış olan Burger King restoranlarının fotoğraflarıyla hazırladığı reklam kampanyasından bahsetmiştik. Burger King’in diğer fast food zincirlerine göre çok daha fazla restoranının yandığı gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan reklam kampanyasında kullanılan fotoğraflar, ABD’nin Oregon ve Pennsylvania eyaletlerinde ve de İtalya’nın Pordenone şehrine bağlı Aviano kasabasında yer alan Burger King restoranlarına aitti. Bununla birlikte fotoğraflarda “Flame Grilled Since 1954”, yani “1954’ten Beri Alevde Izgara” sloganına yer verilmişti.

İşte DAVID Miami reklam ajasının hazırladığı bu ilginç reklam kampanyası, Cannes Lions 2017’de baskı ve yayım kategorisinde büyük ödül olan Grand Prix’yi kazandı. Ancak bu Burger King’in festivalde kazandığı tek Grand Prix ödülü değil. Markanın çok ses getiren Google Home reklamı da direct kategorisinde Grand Prix ödülünü kazandı. Ayrıca reklam, Gold Lion ve Silver Lion ödüllerini de kazandı.

Burger King için, Cannes Lions 2017’deki güzel haberler bunlarla sınırlı değildi. Dev fast food markası, festivalde yer alan onca marka arasından sıyrılarak “Yılın  Yaratıcı Pazarlamacısı” seçilmeyi de başardı.

Cannes Lions 2017’de ödül kazanan çalışmalarla ilgili diğer haberlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir