Xpoda, küresel büyüme ivmesini Avrupa pazarı ile hızlandırdı

Türkiye’nin ilk ve en büyük No Code & Low Code Platform geliştiricisi Xpoda, Avrupa pazarına açılmak için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da ofis açtı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük No Code & Low Code Platform geliştiricisi Xpoda, ABD'nin ardından şimdi de Avrupa'nın dinamik ve yenilikçi yazılım endüstrisine odaklanıyor. Kodsuz yazılım alanındaki güçlü ekosistemini Avrupa’ya taşımaya hazırlanan Xpoda, Avrupa pazarına açılmak için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da ofis açtı. 

Xpoda CEO’su Şenol Balo, Amsterdam yatırımının Xpoda için stratejik bir önem taşıdığına dikkat çekerek, bölgenin yenilikçi teknoloji ekosistemi, güçlü altyapısı ve stratejik konumu ile ön plana çıktığını söyledi. Balo ayrıca, Amsterdam’ın Avrupa’nın diğer bölgelerine kolay erişim sağlayan bir merkez olduğunu belirterek, şunları söyledi: 

“Yurt dışına açılım stratejimizin temelinde bölgenin ihtiyaçlarını, ekosistemini ve etki alanını hesap ederek en uygun noktada yerel ve bölgesel iş birliği yapabileceğimiz potansiyel iş ortaklarına/ distribütörlere ulaşmak yer alıyor. Potansiyel iş ortaklarının adaptasyonunu hızlandırmak için ise, Xpoda’nın Türkiye’deki güçlü iş ortağı ekosisteminin gücünü ve tecrübesini kullanıyoruz.” 

No code çözümlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmayı amaçlıyoruz
Şenol Balo Xpoda olarak, Avrupa teknoloji sektörüne No Code ve Low Code geliştirme platformları ile katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek, “Yazılım geliştirme süreçlerini hızlandırarak ve teknik bilgi gerektirmeden uygulama geliştirmeyi mümkün kılarak, şirketlerin dijital dönüşümünü hızlandırıyoruz. Teknolojimiz sayesinde, artan yazılım geliştirici talebine alternatif bir çözüm olarak tercih edilen bir marka olma amacındayız” dedi. 

Balo, Xpoda’nın no-code çözümlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla Avrupa pazarında büyümeyi hedeflediklerini, bir sonraki adımın ise İngiltere ofisi olacağını vurguladı.

Avrupa’da dijital dönüşüm süreçlerine liderlik etme hedefini yansıtıyor
Amsterdam ofisinin distribütörlük operasyonunu yönetecek yerel bir işletme ile birlikte geliştirdikleri konsept üzerine çalışacağı bilgisini veren Xpoda CEO’su Şenol Balo, şunları kaydetti: “Xpoda Türkiye ofisi olarak gösterdiğimiz tüm faaliyetler zamanla Amsterdam ofisinde de distribütörümüz tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye üzerinden tüm teknik desteği onlara sağlayacağız. 

Eğitimlerimizin çok büyük çoğunluğunu online eğitim platformumuz akademi.xpoda.com’a taşıyoruz. Ay sonu itibariyle İngilizce eğitim sertifika programımız da tamamlanmış olacak. Dolayısıyla önceliğimiz eğitimlerimizin online olarak herkes tarafından erişilebilir hale gelmesi. Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri devam edecek. ABD’de olduğu gibi Avrupa’da da çeşitli üniversitelerle iletişimde olacağız.”

Şenol Balo’ya göre, Xpoda'nın Avrupa'daki genişleme stratejisi, şirketin sadece bir yazılım şirketi olarak değil, aynı zamanda bir dönüşüm ortağı olarak nasıl rol aldığını ve bölgedeki potansiyel müşterilere nasıl değer sağladığını gösteriyor. Bu strateji, Xpoda'nın Avrupa'daki varlığını güçlendirerek bölgedeki dijital dönüşüm süreçlerine liderlik etme hedefini yansıtıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir