Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alınarak geliştirilen yeni dört bacaklı robotu CyberDog ile geleceğin teknolojisini keşfetme konusunda bir adım daha attı. CyberDog, Xiaomi'nin mühendislik becerisinin doruk noktasını temsil ediyor ve açık kaynak olmasıyla var olan geliştiricilerin üzerinde geliştirmeler yapabilmesini sağlamaya odaklanıyor.

CyberDog, Xiaomi'nin açık kaynak topluluğu ve dünya genelindeki geliştiriciler için dört bacaklı robotik alanındaki ilk girişimi olma özelliğini taşıyor. CyberDog ile ilgilenen robotik meraklıları, benzer düşünen diğer Xiaomi fanları ile rekabet edebilecek, birlikte oluşturabilecek ve dört bacaklı robotların gelişimini sağlayabilecek ve potansiyelini açığa çıkarabilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=i5o0TevLfxY

CyberDog, biyolojik organizmaları tam olarak modelleyebilmek için hareketlerini yönlendiren ve anında geri bildirim sağlayan 11 yüksek hassasiyetli sensörle donatıldı. Dokunma sensörleri, kameralar, ultrasonik sensörler, GPS modülleri ve daha fazlasını içeren bu sistem, CyberDog'a çevresini algılama, analiz etme ve çevreyle etkileşim kurma gibi gelişmiş yetenekler sağlıyor.

CyberDog'un aynı zamanda 3 adet Type-C ve 1 adet HDMI bağlantı noktası içeren kapsamlı bir arayüzü bulunuyor. Bu, geliştiricilere arayüzleri kullanarak robota arama ışığı ya da farklı yaratıcı yetenekler veya yenilikler eklemek için panoramik kamera, hareketli kamera, LiDAR veya diğer donanımları eklemek ya da yazılım sistemlerini keşfetmek konusunda tam bir özgürlük sunuyor.

CyberDog, şirket içinde geliştirilen çekirdek modüller yeniden yapılandırılarak ve optimize edilerek açık kaynak algoritmaları üzerine oluşturuldu. Xiaomi, CyberDog'un muazzam olasılıklarının ortaklaşa keşfedilmesini sağlamak adına Xiaomi Fanları, mühendisler ve robotik meraklıları için 1.000 adet CyberDog robotunu piyasaya sunuyor. Ayrıca, ilerlemeyi ve sonuçları dünya genelindeki tüm geliştiricilerle sürekli olarak paylaşmak üzere Xiaomi Açık Kaynak Topluluğu'nu hayat geçiriyor ve mühendislerin gelecekteki yenilikleri yakından takip edebilmelerine olanak tanıyan bir platform sağlamak üzere bir robotik laboratuvarı kurmayı hedefliyor.

Yaklaşık 1500 dolar fiyatına satışa çıkacak olan CyberDog, TL'ye göre yaklaşık olarak 12 bin 900 liraya satışa sunulacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir