Xiaomi, Mi markasını artık kullanmayacak

Xiaomi, aldığı yeni kararla birlikte bundan sonraki teknolojik ürünlerinde "Mi" markasını kullanmayacak.

Ürettiği akıllı telefonları olmak üzere, teknoloji piyasasında “Mi” markası ile anılan şirket, neredeyse her ürününde yer alan Mi markasına veda edecek. Şirket bundan sonraki ürünlerinde, yalnızca Xiaomi adını kullanacak.

Xiaomi, on sene önce ilk Mi markalı akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Ürün piyasaya sürülmeden kısa süre önce de Android tabanlı arayüz MIUI'nin tanıtımı yapılmıştı. Şirket sözcüsü konuyla ilgili olarak, 10 yıllık geleneğin bozulacağı bir karar aldıklarını açıklamıştı. XDA Developers'a konuşan sözcü, akıllı telefonlardan robot süpürgelere kadar neredeyse her ürününde yer alan 'Mi' markasını artık kullanmayacaklarını açıkladı.

Artık ürünler doğrudan, Xiaomi markasıyla ve model ismiyle piyasaya sürülecek. Değişiklik, Xiaomi'nin piyasaya sürülen MIX 4 akıllı telefonu ile başlayacak. Eski ürünlerin bu durumdan etkilenmesi konuşulurken, söylentilere göre bu durumda yer alan ürünler için herhangi bir kötü senaryo bulunmuyor. Değişim sadece isim olarak kalacak ve Xiaomi, destek konusunda kaldığı yerden devam edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir