Xiaomi, Kablosuz ve Temassız Şarj Cihazını Duyurdu

Çeşitli markalar çıkardıkları kablosuz şarj cihazlarıyla bizi priz başında beklemekten kurtarsalar da hala şarj cihazının yanında bulunmak ve telefonumuzu cihazla temas ettirmek mecburiyetindeyiz. Ancak şimdi, bu kural da ortadan kalkacak gibi görünüyor. Xiaomi, Mi Air Charge adlı yeni kablosuz şarj cihazını duyurdu. Diğer kablosuz şarj cihazlarından farklı olarak Mi Air Charge, temas etme gereksinimi duymadan telefonu şarj edebiliyor. 

https://twitter.com/Xiaomi/status/1355083199232135170

144 anteniyle enerjiyi dalgalar halinde yayan cihazın bu özelliğiyle, birkaç metre öteden ve birden çok telefon şarj edilebiliyor. Bu antenlerle telefonun nerede olduğunu tespit edebiliyor ve fiziksel engelleri de aşarak enerjiyi telefona iletebiliyor.

https://pazarlamasyon.com/xiamoiyi-kara-listeye-ekleyen-trumpa-xiamoi-turkiyeden-yanit/

Attığı bir tweet'le Mi Air Charge'ı tanıtan Xiaomi, ürünün bir teknoloji demosu olduğunu; yani geliştirilmeye devam ettiğini açıkladı. Dolayısıyla ürünün fiyatını henüz açıklamadı. Oldukça kullanışlı görünen bu ürünün sağlık açısından doğurabileceği riskler de şu an için belirsiz. Ancak her halükarda Xiaomi, Mi Air Charge ile kablosuz şarj teknolojisinde yeniliğin öncüsü olacak gibi görünüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir