Xiaomi, Hindistan'da Seyyar Satıcılığa Başladı

Hindistan'daki corona virüs salgını ve karantina koşulları nedeniyle Xiaomi, yeni kullanıcılara ulaşmak için inovatif çözümler geliştirdi. Şirket, önce çevrimdışı perakendecilerinin ürünlerini doğrudan çevrimiçi tüketicilere satabilecekleri bir platform sağlamak için mayıs ayının başlarında "Mi Commerce" web sitesini kullanıma açtı. Şimdi ise Xiaomi, Hindistan'da "Mi Store on Wheels" ile çevrimdışı ağını daha da genişletiyor.

https://pazarlamasyon.com/xiaomi-yilin-ilk-yarisinda-8-buyudu/

Xiaomi, karantina koşulları altında müşterilere ulaşabilmek adına küçük bir kamyoneti seyyar bir mağazaya dönüştürdü. Xiaomi Hindistan'ın genel müdürü Manu Kumar Jain, attığı tweette "Perakende deneyimini Hindistan'ın kalbine getiren ve köyleri hareketli bir mağazayla birbirine bağlayan yenilikçi bir konsept olan MiStore-on-Wheels'ı piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz," dedi. Ayrıca projenin yalnızca 40 gün içinde tamamlandığını söyledi.

Xiaomi, bu girişimle kırsal bölgelere ve köylere ulaşmayı amaçlıyor. Bu seyyar mini mağaza yalnızca telefon değil, Mi TV Box 4K, Mi TV Stick, Mi Trimmer 1C, Mi Band 4 ve Redmi Earbuds S gibi ürünlerin de satışını sunuyor. Mağaza, corona virüse karşı sosyal mesafe, hijyen ve güvenlik önlemlerini de alacak.

https://pazarlamasyon.com/2020de-akilli-telefon-satislari-ne-kadar-dustu/

Mi Store on Wheels, şimdilik Hindistan'ın Chhattisgarh eyaletinin Mahsamund bölgesinde deneniyor. Basna'dan yola çıkacak ve diğer şehirleri de dolaşacak olan kamyon, kullanıcıların hangi ürünü satın almak istediklerine dair geri bildirim alacak ve beraberinde bu ürünlerle geri dönecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir