WWF, Twitter’ın ikonik kuş logosunu nesli tükenen hayvanlar listesine aldı

Dünya Doğayı Koruma Vakfı ve McCann Germany işbirliğiyle hazırlanan kampanyada, Twitter'ın ikonik kuşu Larry, nesli tükenen hayvanlar listesine alındı.

Elon Musk'ın Twitter X olarak güncellemesiyle birlikte Twitter'ın ikonik mavi kuş simgesi de sonsuzluğa uğurlanıyor. Bu değişime karşılık olarak, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), Twitter'ın ikonik kuşu Larry'nin kaybının ardından neslinin tükenmesine dair ciddiyeti vurguluyor.

Sivil toplum örgütü, Twitter'ın ilk logo tasarımlarını Charles Darwin'in insan evrimi teorisine benzeyen bir şekilde ardışık olarak sıralayan yeni bir kampanya başlattı. Tasarımlar, yeni X simgesiyle sona eriyor. Sembolizm, Twitter'ın bir hayvan tarafından temsil edilmesinden devasa, sembolik bir X'e dönüşümüne işaret ederken adeta bir çizgi film karakterinin ölümünü anımsatıyor.

McCann Germany'nin reklamın arkasındaki yaratıcı ajans olduğu LinkedIn sayfasında paylaşılan görüntüde, "Dünya, şu anda bir milyon türün tehlike altında olduğu dinozor çağından bu yana en büyük tükenme hızıyla karşı karşıya." ifadesi yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir