WhatsApp'a 5 Yeni Özellik Geliyor

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a, salgın döneminde de yeni güncellemeler ekleniyor. Sosyal medya devinin şu an deneme aşamasında olan 5 yeni özelliği şu şekilde:

1- Çoklu Cihaz Özelliği

En kısa sürede beta sürümlerinin test edilmeye başlanacağı bu özellik sayesinde kullanıcılar bir hesaba aynı anda dört farklı cihaz üzerinden erişim sağlayabilecek.

2- Süresi Dolan Mesajlar

WhatsApp‘da ilk kez göreceğimiz bu özellikle beraber, kullanıcıların 1 gün, 1 hafta, 1 ay sonra gönderdikleri mesajlar silinebilecek. Bu mesajlar her iki taraf için de silinecek.

3- Depolama

Kullanıcılar yeni depolama özellikleri sayesinde, kaydedilmiş medya dosyalarının telefonlarında kapladığı alanı kontrol edebilecek. 

4- Mesaj Arama

Kullanıcıların daha önce bir kelimeyi aratma imkanı vardı ancak zamanını seçemiyorlardı. Artık detaylı mesaj arama özelliği sayesinde arattıkları kelimenin zamanını da seçebilecekler.

5- Mesaj Silme

Sosyal medya devinin daha önceden depolanmış olan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde de çalışıldığı biliniyor. Bu özelliğin ise henüz test geliştirme aşamasında olduğu ancak detaylarının önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir