WhatsApp yeni özelliğiyle Zoom'un tahtını sallıyor

WhatsApp, görüntülü aramalara eklenen ekran paylaşımı özelliği üzerinde çalışıyor.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, iletişim ve işbirliği yöntemlerinde de önemli değişiklikler yaşanıyor. Pandemi süreci ise uzaktan iletişimin ve işbirliğinin ne kadar kritik hale gelebileceğini gösterdi. Bu bağlamda, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp da kullanıcı deneyimini genişletmeye yönelik önemli bir adım atıyor. Zoom ve Microsoft Teams gibi iş merkezli görüntülü görüşme platformlarının tanıdık özelliği olan "ekran paylaşımı", artık WhatsApp görüntülü aramalarında da yerini alacak.

Ekran paylaşımı özelliği, günlük yaşamımızın pek çok alanında kullanım imkânı sunuyor. İş arkadaşlarıyla birlikte projeler üzerinde çalışırken, arkadaşlarla oyun oynarken veya uzakta yaşayan aile bireyleriyle eş zamanlı bir film izlerken ekranları paylaşmak, iletişim ve işbirliği olanaklarını daha da genişletiyor. WhatsApp'ın bu özelliği görüntülü aramalara entegre etmesi, kullanıcıların iletişim deneyimini daha zengin ve etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

WhatsApp'ın ekran paylaşımı özelliği nasıl kullanılacak? Görüntülü arama sırasında ekranın alt kısmında bulunan "oklu telefon" simgesine dokunarak özelliği etkinleştirdikten sonra "WhatsApp ile yayınlamaya başlamak istiyor musunuz?" sorusunu yanıtlayarak "Şimdi başla" butonuna tıklamak ekran paylaşımının başlaması için yeterli adımlar olacak. Kullanıcılar, görüntülü arama sırasında diledikleri zaman bu özelliği devre dışı bırakma seçeneğine de sahip. Özellik henüz test aşamasında. Ayrıca belirli Android beta test kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor. Tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı ise merak konusu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir