WhatsApp'ın sesli aramalarına yeni arayüz

Çok katılımcılı sesli sohbetlerde yaşanan sorunlar, gelecek olan yeni arayüz ile çözülüyor.

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sektördeki bu yerine kıyasla kullanıcılarına zaman zaman bazı sorunlar yaşatabiliyor. Özellikle çok katılımcılı sesli konuşmalarda mevcut olan arayüzden dolayı yaşanan problemler, kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. WhatsApp'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve bu problemi çözmeye yönelik geliştirilen arayüzün ortaya çıkan yeni ekran görüntüleri sesli aramaların artık nasıl görüneceğini gösteriyor.

Uygulamanın iOS sürümünde yer alan ekran görüntüleri, kullanıcıların özellikle toplu konuşmalarda nasıl bir arayüzle karılaşacaklarını ortaya koyuyor.

whatsapp'in-sesli-aramalarina-yeni-arayuz

Sürüm 22.5.0.70 ile gelecek olan yeni tasarımın görüntüsü mevcut halinden bir hayli farklı gözüküyor. Sadece birkaç beta kullanıcısına sunulan tasarım, içerisinde yeni özellikler de barındırıyor. Yeni gelecek arayüzde bulunan, anlık olarak sesle entegre çalışan dalgalar sayesinde, hangi katılımcının ne zaman konuştuğunu kolayca anlayabileceğiz. Kullanıcıların sesli sohbetleri daha kolay yönetebilmesini sağlayacak bu arayüz, kimin mikrofonunda bir sorun olduğunu artık kolayca bulmamızı sağlayacak.

Yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulmasını beklediğimiz bu özelliğin kullanımı kolaylaştıracağı bir gerçek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir