WhatsApp'a yeni özellik: Birçok grup tek bir çatı altında toplanabilecek

WhatsApp'a yeni gelecek özellik ile kullanıcılar yöneticisi olduğu grupları tek bir grup altında toplayabilecekler.

Son zamanlarda platformunda sıkça yeni güncellemeler yapan, özellikle gruplar ve yöneticiler adına değişikliklere giden WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bahsedilen güncellemede en dikkat çeken noktalardan birisi, sohet gruplarını ve yöneticieri ilgilendiren yeni bir özelliğin ekleneceği oldu. Yeni gelecek güncelleme ile grup yöneticieri, dahil odukları biden fazla grubu daha büyük bir grubun bünyesinde toplayabilecekler. WhatsApp küçük grupların bir araya gelmesinden oluşmuş bu büyük gruplara "topluluk" adını veriyor.

whatsapp'a-yeni-ozellik-bircok-grup-tek-bir-cati-altinda-toplanabilecek

Yöneticisi olduğunuz birçok gruba tek bir yerden ulaşabilmenize ve dahil olduğunuz tüm grulara tek bir mesajla seslenebilmenize olanak sağlayan bu özellik, yöneticilerin işini oldukça kolaylaştıracak.

Geçtiğimiz Aralık ayında WABetaInfo tarafından duyurulan bir başka detay ise, gelecek olan "topluluk" özelliğiyle birlikte topluluk yöneticilerinin kendilerine özel bir simge koyma hakkına sahip olacaklarıydı.

Topluluğa en fazla 10 grubun eklenebileceğini belirmekte fayda var. Öte yandan şu anki sohet gruplarında olduğu gibi, topluluğa isim verebileceğiniz ve grubun amacına dair bir açıklama ekleyebileceğiniz alan eski yerinde durmaya devam edecek.

whatsapp'a-yeni-ozellik-bircok-grup-tek-bir-cati-altinda-toplanabilecek-1

Görselde görüldüğü üzere topluluk simgesi için farklı bir düzen belirlenmiş. Topluluk simgeleri, topluluğu bir grup sohbetinden ayırt edebilmek için yuvarlak kenarlı kare şeklinde dizayn edilmiş.

Hâlâ geliştirme aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz belirlenmiş değil.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir