Wellpoint'e yeni CEO

Wellpoint'in yeni CEO'su belli oldu.

2021 yılından bu yana Wellpoint Şirketler Grubu'nda Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Didem Kulğı Karakaya, Haziran ayı itibarıyla  grup şirketlerine CEO olarak atandı. 

Yapılan atamayla ilgili açıklamalarda bulunan şirketin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Turgay, "Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bu değişim, şirketler grubumuzun kurumsal yapılanma süreçlerinin tamamlanması için çok önemli bir adım.  Bu dönüşüm sürecine  Didem Kulğı Karakaya’nın liderlik edecek olmasından dolayı son derece mutluyum. Kendisine inancım tam” dedi. Didem Kulğı Karakaya ise, “Şirketimizi yeni dönem hedeflerine hızla ve ve emin adımlarla taşımak için beş yıllık  stratejik iş planlarımızın ışığında tüm çalışma arkadaşlarımla bütün gücümüzü ortaya koyacağız”  ifadelerini kullandı.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Didem Kulğı Karakaya, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaparak, Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business Executive Education’da Uluslararası İşletme Programı’nı tamamladı. Aynı zamanda International Coaching Federation’dan (ICF) akredite profesyonel Erickson ekolü koçu olan Karakaya, 18 yıllık kariyer hayatı boyunca Garanti Bankası, Avon, Estee Lauder, Bioderma, Reckitt Benckiser ve Ales Groupe’ta (Lierac&Phyto&Jowae) Satış ve Pazarlama Direktörü olarak  görev yaptı. 2021 yılı itibarıyla Wellpoint Şirketler Grubu’nda Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karakaya, 13 Haziran 2022 itibarıyla  şirketler grubundaki görevine CEO olarak devam edecek.

 

Kariyer
Heinz'ın vejetaryen vampiri Toby

Heinz, Cadılar Bayramı kapsamında hazırladığı reklam filminde vejetaryen bir vampiri işe aldı.

Bunlar İlginizi Çekebilir