4 Nisan 1923’te Polonyalı Kuzey Amerika’ya göç etmiş dört kardeş Harry, Albert, Sam ve Jack tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan; sinema, televizyon ve müzik sektörlerinde faaliyet gösteren eğlence firması Warner Bros logosunu değiştirdi.

Neredeyse bir asırdır hizmet veren Warner Bros logodaki değişiklikle beraber, özel hazırlanmış yeni bir vizyon ve hedefle 100. yılın tekabül edeceği 2023 yılı için hazırlıklara şimdiden başlıyor.

Firmanın CEO’su yeni Warner Bros logosunu Bugs Bunny’yi koluna takarak, Looney Tunes çizgi filmlerinde aşina olduğumuz su kulesine benzeyen bir yapıda sergiliyor.

Yüzüncü yıldönümü yaklaşırken, Warnes Bros’un neyi temsil ettiğine ve amaçlarına vurgu yapan CEO Ann Sarnoff konuşmasını 500 kadar çalışanının çevrelediği 50 metre yükseklikteki su kulesi yanında, Hollywood’da bulunan Burbank yolundaki en ikonik yapılardan birinde gerçekleştirdi.

https://twitter.com/pentagram/status/1195019728844144641?s=20


Warner Bros’un yeni logo tasarımını üstlenen ajans ise Pentagram oldu. Emily Oberman ve ekibinin tasarladığı yeni logo da ikonik logodan uzaklaşılmadan daha sade ve modern versiyon tasarlandı.

https://twitter.com/itsnicethat/status/1195076582626537477?s=20

Warner Bros görsel kimliğini, misyon ve marka konumlandırması da değiştiren, hikayenin gücüne inandığının defalarca altını çizen eğlence firması yaptığı değişikliklerinde arkasına alarak sanırız en az bir yüzyıl daha sektörde var olmak istiyor.

Kaynak: MediaCat

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir