Walmart'tan Kahveli Kurabiyeli "Kara Cuma" ve "Şükran Günü" Hazırlığı

  • Walmart bu yılın Black Friday'ine yönelik stratejisine bir dizi yeniliği duyurdu.
  • Walmart Online Black Friday satışları geçen yıldan bir gün önce başlayacak ve Black Friday'de alışveriş yapan müşteriler konusunda bir toplantı düzenleyecek. 
  • İlgili yazı: Black Friday Çılgınlığının Ardındaki Psikolojik Gerçekler


Bussines Insider'ın haberine göre; Bu yıl tüm dünyada "Black Friday" olarak bilinen "Kara Cuma" ve Amerikalıların "Thanksgiving" ismini verdikleri "Şükran Günü" birer gün ara ile kutlanacak. Amerika'nın perakende devlerinden Walmart da bu özel günler için uzun zamandır hazırlanıyordu.

Walmart'tan online alışveriş yapanlar için 21 Kasım'da başlayacak olan "Kara Cuma" aslında 23 Kasım Cuma gününe denk geliyor ve mağaza içi indirimler de 23 Kasım'da başlayacak. Walmart ABD'nin baş Satış Müdürü Steve Bratspies, gazetecilere verdiği bir röportaj sırasında, "Müşteriler Şükran Günü'ne kadar bekleyemezlerse, bu gece başlıyoruz," diyerek 21 Kasım'ı kast ediyor. 

Walmart.com Perşembe gecesi LED TV, dizüstü bilgisayar ve basketbol potası gibi ürünlerde indirimler sunacak. 

Bratspies gazetecilere verdiği röportajda, "Etkinlik başlamadan önce büyük bir parti veriyoruz." şeklinde bir duyuruda da bulundu. Parti akşam 4'ten sabah 6'ya kadar sürecek ve şirket gün boyunca ziyaretçilerine bedava milyonlarca kahve ve iki milyon adet yılbaşı kurabiyesi sunacak. 

Kasalarda uzun sıralardan kaçınmak için bile çözümler üreten Walmart'ın Kara Cuma ve Şükran Günü'nden beklentisi büyük. Bakalım bu sene Black Friday'de hem Walmart hem de diğer perakendeciler neler yapacak, ne kadar kazanç sağlayacak? Hep birlikte göreceğiz..

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir