Walmart, 2021'de Tamamen Otonom Kamyonlarla Teslimat Yapacak

Walmart, 2021'den itibaren ABD'nin Arkansas eyaletinde teslimat yapmak için tamamen otonom kamyonlar kullanacak. Perakende devi, son 18 aydır Gatik adlı bir girişim ile proje üzerinde denemeler yapıyor. İki şirket, 2021'de güvenlik sürücüsünü de kaldırarak teslimatları tamamen sürücüsüz kamyonlarla yapmayı planlıyor.

https://pazarlamasyon.com/walmart-drone-ile-teslimat-hizmetlerine-basliyor/

Palo Alto ve Toronto merkezli Gatik, otonom sürüşü mümkün kılmak için sensörler ve yazılımlarla çok sayıda kamyonu donattı. Geçen yıldan beri bu kamyonlar, Arkansas'taki bir ürün deposu ile semt pazarı arasında yaklaşık 3 kilometrelik bir rotada çalışıyor. Araçlar, güvenlik sürücüsü ile birlikte otonom modda yaklaşık 113.000 kilometre yol kat etti.

https://pazarlamasyon.com/walmart-robotlar-yerine-insan-is-gucune-donus-yapti/

İki şirket, güvenlik sürücülerinin de bulunduğu kamyonlarla önceden belirlenmiş teslim noktalarında müşterilere siparişlerini teslim etmek üzere bu hizmeti Louisiana'da da devreye sokmayı düşünüyor. Walmart, devasa perakende ve teslimat operasyonları için otonom araçlar üreten çeşitli şirketlerle çalışıyor. Şirket Gatik'e ek olarak Waymo, Cruise, Nuro, Udelv, Baidu, Ford ve Postmates ile de iş birliği içinde.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir