Volvo'nun Otonom Kamyonu Vera İlk İşini Aldı

Volvo geçtiğimiz yıl sürücü kabini olmayan otonom kamyonlarını tanıtmıştı. Sürücü kabini olmayan dolayısıyla sürücüye ihtiyaç duymayan kamyonun ismi ise Vera.

Vera'nın ticari ilk işi bir lojistik merkezi ile İsveç Göteborg'daki bir liman arasında mal taşımacılığı yapmak olacak. Volvo bu taşımacılık için feribot ve lojistik devi DFDS ile ortaklık kurdu.

Geleneksel kamyonlara oranla oldukça ufak bir yapıya sahip Vera araçları, daha verimli bir çalışma sistemi sağlıyor. Ayrıca araçlar en fazla 40 km hız yapabiliyor ve kamyonlar kontrol odasından izleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CMREUiQZSIs

Volvo son zamanlarda Brezilya'daki şeker kamışı çiftçilerinin mahsul verimini ve otonom bir çöp koleksiyonunu iyileştirmelerine yardımcı olmak için kendi kendini yönlendiren bir kamyon da dahil olmak üzere birkaç pilot projede yer aldı. Marka ayrıca kasım ayından itibaren, kamyonlarının madencilikte kullanılacağını, beş kilometrelik karayolu ve tünellerde mayınlardan yakındaki bir limana taşınacağını açıkladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir