Volkswagen, Elektrikli Araç Bataryasından Aldığı Güçle Müzik Videosu Çekti

  • Elektrikli araçlarına dikkat çekmek isteyen Volkswagen, 1996 yılında İsveçli şarkıcı Leila K tarafından seslendirilen "Electric" şarkısını İsveçli şarkıcı Rein'e yeniden yorumlattı.
  • Volkswagen, bu şarkı için çektiği müzik videosu için gereken gücü, elektrikli otomobili e-Golf'te kullanılan bir batarya ile sağladı.
  • İlgili Yazı: Tehlikeli Viral Video, Volkswagen Reklamı Çıktı

Son dönemde odağını büyük ölçüde elektrikli araçlara kaydıran Alman otomobil üreticisi Volkswagen, elektrikli araç yatırımlarına dikkat çekmek için Nord DDB reklam ajansıyla bir araya gelerek ilginç bir reklam çalışmasına imza attı.

Adweek'in paylaştığı habere göre, 1996 yılında İsveçli şarkıcı Leila K tarafından seslendirilen ve dönemin hit şarkılarından biri olan "Electric" isimli şarkı, reklam çalışması kapsamında Rein isimli bir başka İsveçli şarkıcı tarafından yeniden yorumlandı. Bu şarkının yeniden yorumu için bir de video klip çekildi. Bu video klibin çekimi için gereken güç ise Volkswagen'in elektrikli otomobili e-Golf'te kullanılan bir batarya ile sağlandı.

https://youtu.be/ydzHiVOUt5k

Volkswagen İsveç'te pazarlama müdürü olarak görev yapan Jeanette Asteborg, bu reklam çalışmasıyla ilgili olarak "Şarkı, elektriğe odaklı zamansız bir klasik. Üstlenmek için zor bir şarkı, ama Rein'i duyduğumuzda, hem şarkıyı taşıyabileceğini hem de onu daha da elektrikli hale getirebileceğini hissettik." şeklinde bir açıklama yaptı.

Nord DDB'de görev yapan Simon Higby ise "Bir araba aküsünün gerçekten sahip olduğu gücü göstermek istedik. Kilowatt saatler, çoğu insan için pek bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden, bir bataryadaki güçle neler yapabileceğinizi gösterdiğimiz bu örnekleri meydana getirmeyi seçtik." dedi.

Genel olarak "Electric" şarkısının Rein tarafından yorumlanmış bu hali, insanlar tarafından da beğenilmiş gibi görünüyor. Şarkı için çekilen müzik videosu, YouTube'da bu zamana dek 1 milyondan fazla görüntülenme elde etti. Son olarak bu reklam çalışmasının, Volkswagen'in elektrikli araçlara yönelik yürüttüğü "Let’s Get Electric" isimli kampanyasının bir parçası olduğunu da belirtelim.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir