Vemaker, Türkiye’de ve dünyada ilklere devam ediyor

Vemaker, çevrimiçi dünya ile kullanıcılar arasında oldukça aktif bir kitleye sahip olmakla birlikte birden fazla ilke imza attı.


Modern Innova tarafından hayata geçirilen ve insana dair yeni nesil bir iletişim, çalışma, oyunlaştırma, sunum ve yaşam platformu olan Virtual Event Maker (Vemaker), 
avatarlar ve Web 3.0 teknolojilerine hazır yapısı ile  bireysel veya kurumsal katılımcıların üzerinde buluştuğu sanal dünyalar ile fark yaratan bir dünyalar bütünü olmaya devam diyor.

"Orada Olanlar" da her şey gerçek dünyaya uyarlandı"

Dünya’da düzenlenen, ilk Metaverse yılbaşı partisi organizasyonu 2021’de olduğu gibi 2022’de de ilk olma özelliğini koruyor. Aynı zamanda oldukça ilgi duyulan bu etkinlik hâlâ dünyada bir ilk ve tek!
145 kişinin bireysel, toplamda 350 kişinin katıldığı partiye başlamadan önce, katılımcılardan kendilerine ait birer avatar oluşturmaları istendi.

Partide yer alan şirketlere özel 5 katılımcı salonu açılırken bireysel katılımcılar için oluşturulan 2 alan kullanıldı. Toplamda 7 salon ile organize edilen partide 67 şirketin yönetici ve personelleri, bireysel katılımcılar ile beraber 1 saate yakın süren Grup Gündoğarken konserini dinleyerek bir ilkin farklı atmosferini paylaştı. 
6 saat süren dev Metaverse parti ile katılımcılar, iş yaşamında yeni insanlarla iletişim kurma ve yeni portföylere ulaşma imkânına kavuştular.

Partilerden devam!
 Tenkap işbirliği ile tüm zamanların ilk sevgililer günü partisi "St. Valentines Day!"

Türkiye’nin ilk Metaverse sevgililer günü partisi ilk kez Vemaker tarafından yapıldı.
 Parti konseptine göre bu avatar özelliklerinde seçilen kıyafetin rengi kişinin medeni durumunu yansıttı. 3 farklı tişört rengi sunulan partide ilişkisi var, yalnız ya da karışık olarak partiye katılan kullanıcılar nasıl görünmek isterse partiye o şekilde hazırlandılar.

Geceye özel DJ parçaları ile damga vuruldu
6 saat süren partide farklı müzikler çalan amfi tiyatrolarda dans şöleni yaşandı. Aynı zamanda katılımcılar birbirleri ile özel görüşme gerçekleştirme şansı yakalayarak vakit geçirme fırsatı buldular.

Nefes21 ile kişisel gelişim ve farkındalık semineri

Kişisel gelişim diyince hepimizin aklına, kişisel gelişim ile ilgili düzenlenen etkinlikler, konferanslar, seminerler veya kitaplar gelir. Günümüzde, özellikle hayatlarımıza pandeminin de girmesiyle birlikte, birçok etkinlik ve seminere online olarak katılım gösterildi. Ancak şimdi iş biraz daha üst boyuta taşınarak, Vemaker ile beraber Nefes21 ilk Türkçe kişisel gelişim ve farkındalık semineri düzenledi. Moderatörlüğünü Bülent Gardiyanoğlu’nun yaptığı seminer oldukça büyük ilgi ve beğeni topladı.


Sanal dünyada hukuk

Vemaker, dünyanın ilk sanal mahkemesini düzenledi.
 Aksan Hukuk Bürosu işbirliği ile 40 öğrencinin katıldığı kurgusal dava yarışması Vemaker’da gerçekleşti. Öğrenciler davalı ve davacı tarafları olarak ayrılarak, kurgusal bir dava gerçekleştirildi. Mahkemelerin sanal ortamda gerçekleştirilebilmesinin önü açıldı. Dava yarışmasının, online ortamda gerçekleştirilen ilk sanal mahkeme ve duruşma olma özelliği taşımasının yanı sıra; Aksan Hukuk Bürosu işbirliğiyle gerçekleştirilen dava yarışmasıyla bugüne kadar hiç yapılmamış bir projeye daha imza atılmış oldu.

Siemens Dijital Kariyer Günü

Bin 400 öğrencinin katıldığı kurgusal bir evren tasarımı Vemaker’da öğrenciler şirket uzmanlarından bilgi alarak kariyerleri için önemli bir fırsat yakaladılar. Online etkinlik, öğrencilerin Siemens’teki; staj, yarı zamanlı işe alım ve tam zamanlı potansiyel iş fırsatlarını tanımasını sağlayarak üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarında önemli bir tecrübe elde etmelerini de sağladı.

Kurumlar, tüm eğitim ve İK faaliyetlerini platforma taşıyabiliyor
Etkinlik sırasında; stantlar, koridorlar, sosyal alanlar ve konuşmacı alanlarından oluşan toplam 19 alan aktif şekilde kullanıldı ve aynı alanda maksimum 120 kişi ağırlandı. Bir diğer ilk ise, Türkiye’nin ilk Metaverse network etkinliği de Vemaker ile düzenlenip oldukça büyük beğeni ve katılım sağladı.

Metaverse’te gerçekleştirilen ilk Gastroentoloji bilimsel toplatısı Vemaker’da gerçekleşti

Bir diğer önemli ilk ise Liv Hospital işbirliği ile gerçekleştirildi. Prof. Dr. Erdem Akbal’ın önderliğinde Metaverse’te gerçekleşen ve Gastroenteroloji alanında yapılan bilimsel toplantı ile bir ilke daha imza atıldı. Sadece yurtiçi ile kalmayıp, Japonya, İngiltere, Azerbaycan, Mısır, Kazakistan, Özbekistan gibi ülkelerden de yoğun katılım gösterildi.

11-12 Mart tarihlerinde düzenenlenen etkinliğin ilk gününde, Prof. Dr. Erdem Akbal önemli bilgiler paylaşırken, etkinliğin ikinci oturumunda ise yer alan, Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Koçak, Vadistanbul Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Eylem Karatay, Liv Hospital Ulus Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Ekrem Aslan ve Liv Hospital Ulus Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Teoman Yanar gibi çok önemli isimler de gastroenteroloji alanında gerçekleşen gelişmeleri anlattı. Ek olarak Uluslararası 600 katılım gerçekleştirilen Gastroenteroloji alanın ilk bilimsel toplantısı büyük ölçüde önem kazandı.


Vemaker öncülüğünde ilkler devam ederken kullanıcıların sanal dünya ile arasındaki bağ şimdi daha da kolay hâle geliyor!

Vemaker kimdir? 
Modern Innova tarafından hayata geçirilen Virtual Event Maker, Vemaker, insana dair yeni nesil bir iletişim, çalışma, oyunlaştırma, sunum ve yaşam platformudur. Avatarlar ve Web 3.0 teknolojilerine hazır yapısı ile Vemaker bireysel veya kurumsal katılımcıların üzerinde buluştuğu sanal dünyalar ile fark yaratan bir dünyalar bütünüdür.

Vemaker’ın kurucuları Kerem Gençler, Alper Gökçer, Yaman Terzioğlu ve ayrıca takıma yatırım da yaparak dahil olan girişimci Çetin Dalva; hedeflerine bakılırsa, ‘B2B’ çalışma sisteminde oldukça başarılı olan marka ‘B2C’ sisteminde de yer almak için harekete geçerek adından çok daha fazla bahsettirecek.

Virtual Event Maker hakkında fazla bilgi almak için www.vemaker.com adresini sizde ziyaret ederek teknolojinin takibinde kalabilirsiniz!

 

 

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir