Vampir Dizisi The Passage'ın Güneşe Maruz Kaldığında Yanan Afişleri

  • ABD'li televizyon kanalı Fox, vampir temalı yeni dizisi The Passage'ın tanıtımını yapmak için üzerlerinde vampir görüntüleri yer alan ve güneş ışığına maruz kaldığında alev alan reklam afişlerini Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde sergiledi.
  • Sergilenen her bir afişin üzerinde Portekizce olarak "Şafak vakti hayatta kalmayacak." şeklinde bir metin yer alıyordu.
  • Güneş ışığına maruz kaldıklarında yanmaları için bu reklam afişlerinin yapımında, potasyum permanganat ve sülfürik asit kullanılarak meydana getirilen bir yanıcı boya kullanıldı.
  • İlgili Yazı: Narcos Dizisinin Yeni Sezonu İçin Yapılan İlginç Gerilla Pazarlama Çalışması

Vampir efsaneleri hakkında azıcık bilgi sahibi olan herkes, bu efsanevi yaratıkların güneş ışığına karşı savunmasız olduğunu bilirler. Adweek'in paylaştığı habere göre, ABD'li televizyon kanalı Fox da vampir temalı yeni dizisi The Passage'ın tanıtımını yapmak için bu bilgiden yola çıkarak yaratıcı bir reklam kampanyasını hayata geçirdi.

https://youtu.be/8eKkPN6imE8

Bu reklam kampanyasını hayata geçirmek için BETC Havas ajansıyla birlikte çalışan Fox, üzerlerinde vampir görüntüleri yer alan ve güneş ışığına maruz kaldığında alev alan reklam afişleri meydana getirdi ve bu afişler, Brezilya'nın Sao Paulo şehrinin sokaklarında sergilendi. Güneş ışığına maruz kaldıklarında yanmaları için bu reklam afişlerinin yapımında, potasyum permanganat ve sülfürik asit kullanılarak meydana getirilen bir yanıcı boya kullanıldı.

Dizide yer alan vampirlerin yüzleri, her gece reklam afişlerinin önünden geçen kişilere boş ve tehditkar bir şekilde bakıyorlardı. Güneş doğduğunda ise kendiliğinden alev alarak yanıyorlardı. Aynı zamanda sergilenen her bir afişin üzerinde Portekizce olarak "Şafak vakti hayatta kalmayacak." şeklinde bir metin yer alıyordu. Bu arada reklam ajansı, yangın çıkması ihtimalini ortadan kaldırmak için her bir reklam afişini cam bir bölmeye yerleştirdi.

https://pazarlamasyon.com/netflixin-altered-carbon-dizisine-ozel-tuyler-urpertici-acik-hava-reklami/

BETC Havas'ta yetkili kreatif direktör olarak görev yapan Andrea Siqueira "Vampir Afişi" adı verilen bu reklam kampanyası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Vampir Afişi, açık hava medyasında teknolojinin yenilikçi kullanımıyla hikaye anlatma sanatını bir araya getirdi... Eser sadece açık havada konumlandırılmadı, mesajını yaymak için açık hava ortamını gerçekten kullandı." dedi. BETC Havas'ta çalışan metin yazarlarından biri olan Chico Lucas'ın belirttiğine göre, kağıdın güneş ışığına maruz kaldığında yanmasını sağlayacak doğru solüsyonu elde etmek için farklı kimyasallarla en az üç ay boyunca test yapıldı.

Bu, BETC reklam ajansının herhangi bir şeye maruz kaldığında yok olan reklam afişleri meydana getirdiği ilk sefer değildi. Reklam ajansı geçen yıl "İnsanlık İçin Habitat" isimli kar amacı gütmeyen kuruluşun Brezilya'daki kolu için hazırladığı kampanya kapsamında, Chikungunya virüsü, Zika virüsü ve dang humması taşıyabilen sivrisinekleri öldürmek için suyla temas ettiğinde çözünen afişler meydana getirmişti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir