Vakko gömlek üretimini durduruyor

Türkiye'nin lüks giyim markalarından Vakko, değişen tüketici eğilimlerinden dolayı artık gömlek üretmeyeceğini açıkladı. Vakko, 31 Ağustos itibarıyla tesislerinde gömlek üretimini durdurmaya karar verdiğini açıkladı.

Şirketin Kamu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son yıllarda tüketici eğilimlerinin ve dolayısıyla tercihlerinin değişmesi sonucu olarak gömlek üretiminin farklı üretim modelleri ile karşılanması söz konusu olmuştur.

Bu farklılaşma sonucu mevcut gömlek bandımızdaki gömlek üretim adetlerimizin azalması ve maliyetlerimizin artması nedenleri ile tesisimizde gömlek üretimin devam etmesi ekonomik açıdan verimli olmaktan çıkmış ve sürdürülemez hale gelmiştir.

Pazarlardaki rekabet gücümüzü ve verimliliği artırmak amacıyla üretim tesisimizdeki gömlek üretim faaliyetlerinin 31/08/2021 tarihi itibarıyla sonlandırılmasına ve çalışanlar ile ilgili gerekli işlemlerin yürütülmesi için İnsan Kaynakları Grup Başkanı'nın yetklilendirilmesine karar verilmiştir."

Vakko'dan konu ile ilgili yeni açıklama;

Vakko olarak pandemi süreci sonrasında yapmış olduğumuz çalışmalar, günün şartlarına göre kalite ve verimliliği arttırmak adına getirdiğimiz çözümlerle, gömlek üretim şekillerimizi farklılaştırmaya karar verdik. İhtiyaçlara göre evrilen bu yapılanma kapsamında; kumaş, kesim, tasarım farklılıklarına göre gömlek üretimimizi şekillendiriyoruz ve tek tip yapılan gömlek üretim bandını sonlandırıyoruz. Vakko’nun gömlek üretimi, gereken ihtiyacın karşılanması adına farklı üretim şekilleriyle hayata geçirilmeye devam edilecektir.”

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir