Ünlü Markaların Logolarından Esinlenen Mimari Tasarımlar

Mimari sanatı zaman zaman ortaya kocaman şaheserler çıkarabiliyor. Wamhouse stüdyosundan mimar Karina Wiciak, ünlü markaların logolarından ilham alarak oluşturduğu mimari tasarımların görüntüleri gerçekten büyüleyici. En çok bilinen, basit ama yapı haline getirildiğinde gerçekten oldukça güzel gözüken yapı tasarımlarından bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.

Yukarıda görmüş olduğunuz karlar içineki güzel yapı adidas'ın logosundan esinlenerek yapılmış. 245 metrekarelik evin tamamı 3 adet eğik betondan ve camdan oluşuyor.

Chevrolet'in logosuna benzeyen ve aynı zamanda bir haçı andıran 270 metrekarelik bu evi ilginç kılan tek şey şeklinin tasarımı değil. Görüldüğü gibi ev aynı zamanda suyun ortasında inşaa edilmek üzere tasarlanmış...

Reno'nun logosuna oldukça benzeyen bu ev ise 270 metrekare.

Mitsubishi'nin logosuna benzeyen ve bir piramidi andıran ev ise 320 metreküplük bir alan kaplıyor.

Tasarımların sahibi Wiciak, her bir tasarımının içerisinin de işlevsel bir şekilde kullanılmak üzere tasarlandığını ve bu sebeple aralarından birisini gerçekten inşaa etmenin çok zevkli olabileceğini söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir