United Airlines, Susam Sokağı karakteri Kırpık'ı çöp memuru olarak atadı

United Airlines, sürdürülebilir havacılık yakıtının önemini anlatması için Susam Sokağı'nın sevilen karakteri Kırpık'ı (Oscar the Grouch) çöp memuru olarak atadı.

Susam Sokağı'nın huysuz karakteri Kırpık (Oscar the Grouch), tutkulu olduğu konu hakkında konuşma fırsatı bulduğu ve bunun için ödeme alacağı bir işe sahip oldu. 

Havayolu şirketi United Airlines, sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) hakkında eğitim vermek için Sesame Workshop ile işbirliği yaptı. Bilindiği üzere Susam Sokağı ve kâr amacı gütmeyen Sesame Workshop, karmaşık konuları basit ve anlaşılır bir şekilde özetleme yeteneğe sahip. United Airlines da buradan yola çıkarak henüz birçok kişi için tanıdık olmayan sürdürülebilir havacılık yakıtı kavramını anlatmak için işbirliğini gerçekleştirdi.

72andSunny LA imzalı kampanya, 30’u aşkın videonun yanı sıra dijital ve açıkhava içerikleriyle 2023 sonuna kadar devam edecek.

Sesame Workshop'un Küresel Stratejik Ortaklıklar ve Tematik Eğlence Başkan Yardımcısı Jennifer Ahearn, "Bu kampanya, sembolik bir Sesame Street karakteri olan Oscar the Grouch'un en sevdiği şeyi -çöpü- anlatmasına özel bir fırsat sağladı ve iş birliği sayesinde United Airlines'ın çöpü yakıta dönüştürmenin teknolojisini daha eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde daha basit terimlerle açıklamasına yardımcı olacak." açıklamasında bulundu.

United Havayolları Baş İletişim Görevlisi Josh Earnest ise "United Airlines, sürdürülebilir havacılık yakıtı üretimine tüm havayollarından çok daha fazla  yatırım yaptı. Her havayolu jet yakıtı kullanır, ancak hiçbir havayolu tek başına iklim değişikliğini çözemez. Bu nedenle Oscar'ı iklim değişikliğiyle mücadelemize yardımcı olması için görevlendirdik" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir